نظر کارشناسان داوری درباره صحنه‌های مشکوک دیدار تراکتور و سپاهان

سه کارشناس مطرح داوری کشور به بررسی دقیق صحنه‌های مشکوک دیدار امشب تراکتور و سپاهان پرداختند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، سپاهان و تراکتور عصر امروز - ۷ آذر ماه - در ورزشگاه یادگار امام تبریز به مصاف یکدیگر رفتند که در نهایت شاگردان نویدکیا با تک گل مهدی زاده فتح این نبرد حساس شدند. بیژن حیدری قضاوت این مسابقه را بر عهده داشت که یک گل از هر دو تیم را آفساید تشخیص و مردود اعلام کرد. صحنه‌های بحث برانگیز و مشکوک داوری این مسابقه: توسط نوذر رودنیل، یدالله جهانبازی و حسین نجاتی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا بررسی شده که در ادامه می‌خوانید

گلزنی شهباز زاده در موقعیت آفساید

دقیقه ۱۳ پاس در عمق منصوری باعث تک به تک شدن شهباززاده با دروازبان تراکتور و گلزنی او شد اما کمک داور این گل را آفساید تشخیص داد و آن را نپذیرفت.

رودنیل: کمک داور در این صحنه روی خط آفساید نبود و همین موضوع باعث شد تا به اشتباه آفساید بگیرد. در بدترین شرایط دفاع و مهاجم روی یک خط قرار داشتند.

جهانبازی: به نظر می‌رسد در این صحنه مدافع و مهاجم در یک خط هستند و کمک داور عجله کرد و بهتر بود ادامه بازی را اعلام می‌کرد.

نجاتی: در این صحنه که منجر به گل دوم می‌شود به اشتباه توسط کمک داور دوم آفساید اعلام می‌شود که گل صحیح است.

گل مردود تراکتور

دقیقه ۱۷ ارسال حاج صفی از سمت راست با ضربه سر شجاعی تبدیل به گل شد اما باز هم حیدری گل را به دلیل آفساید گل را مردود اعلام کرد.

رودنیل: گل در موقعیت آفساید زده شد.

نجاتی: علی رغم اینکه ما تصویر باز نداریم تا کلیه بازیکنان به ویژه تیم دفاع کننده یعنی سپاهان را نداریم با این تصویر تصمیم کمک اول مبنی بر خطای آفساید صحیح است.

گل سپاهان صحیح بود؟

دقیقه ۲۸ سپاهانی‌ها روی ارسال از سمت چپ با ضربه سر نژاد مهدی به گل رسیدند که به نظر می‌رسد مهدی زاده پیش از زدن ضربه به توپ در موقعیت مشکوکی قرار داشت.

رودنیل: گل سپاهان مشکلی نداشت و درست بود.

نجاتی: گل سپاهان کاملاً سالم است.

سرنگون شدن منصوری در محوطه تراکتور

در اوایل نیمه دوم منصوری با پرس مدافع تراکتور سعی در ربودن توپ کرد که جدال دو بازیکن باعث سرنگون شدن هر دو آن‌ها درون محوطه جریمه تراکتور شد که داور اعتقادی به پنالتی نداشت و خطا منصوری را گرفت.

جهانبازی: قبل از اینکه پا مدافع به مهاجم برخورد کند، بازیکن زرد پوش با دست مدافع قرمز را شارژ کرده و هر دو به زمین می‌افتند که در ادامه پا مدافع تراکتور به مهاجم می‌خورد. به نظرم خطا نیست و ادامه بازی درست است.

کد خبر 457969

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.