لایروبی کانال‌های جمع آوری آب‌های سطحی و مسیل‌های شهر مشهد

سرپرست اداره کل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد از لایروبی ۱۹۰ هزار متر از کانال‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی و مسیل های شهری، از ابتدای امسال تاکنون در سطح شهر مشهد خبر داد.

سید محسن رهنمایی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: لایروبی مسیل‌ها، کانالهای روباز جمع آوری آب‌های سطحی و کانال‌های سرپوشیده، یکی از مهمترین اقدامات مدیریت شهری در راستای پیشگیری از وقوع سیلاب و آب‌گرفتگی ناشی از بارش نزولات آسمانی در تمام طول سال است و در همین راستا برنامه ریزی و انجام لایروبی این کانال‌ها و مسیل‌ها در تمام ایام سال در دستور کار این معاونت قرار دارد.

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون، حدود ۱۹۰ هزار متر از کانال‌های سرپوشیده جمع آوری آب‌های سطحی و مسیل‌ها به طور کامل لایروبی شده است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال در مجموع بیش از ۲۵۰ هزار متر از کانال‌ها و مسیل های شهری در مشهد لایروبی شود.

سرپرست اداره کل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد ادامه داد: یکی از راه‌های مدیریت سیلاب و جلوگیری از آب‌گرفتگی های معابر، حفر و لایروبی چاه‌های جذبی است، که در این راستا از ابتدای امسال تا کنون ۳۳۴ حلقه چاه حفر و یا لایروبی شده و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان سال نیز در مجموع ۴۸۰ حلقه چاه در نقاط تعیین شده در سطح شهر حفر و یا لایروبی خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۸ نیز در مجموع کار لایروبی بیش از ۳۷۰ هزار متر از کانال‌ها و مسیل‌ها و حفر و لایروبی بالغ بر ۴۱۰ حلقه چاه جذبی صورت گرفت.

کد خبر 457920

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.