آمار کرونا یزد ۶ آذر؛ ۱۸ فوتی و ۱۹۷ ابتلای جدید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: در ۲۴ ساعته گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۹۷ بیمار مبتلا به کرونا در استان یزد شناسایی شدند و در این بازه زمانی ۱۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان یزد فوت کرده‌اند.

ابراهیم سلمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با بیان اینکه در شبانه روز گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۹۷ بیمار مبتلا به کرونا در استان یزد شناسایی شدند، اظهار کرد: ۱۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در استان یزد فوت کرده‌اند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۱۲۶ نفر از این بیماران در بیمارستان‌های استان یزد تحت درمان قرار گرفته‌اند و مابقی بیماران نیز به صورت سرپایی در منازل دوران درمان را در می‌کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد افزود: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون بیش از ۲۴ هزار نفر در استان یزد به کرونا مبتلا شده‌اند.

وی با توضیح اینکه افراد باید برای قطع زنجیره انتقال ویروس از حضور در تجمعات خودداری کرده و حتی الامکان در منزل بمانند، تصریح کرد: کارشناسان بهداشتی از طریق سامانه ۱۱۱ آماده پاسخگویی به سوالات و ابهامات شهروندان و چگونگی درمان بیماری کووید ۱۹ هستند و افراد باید استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را جدی بگیرند.

وی در خصوص بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه، تصریح کرد: در حال حاضر ۷۴۸ بیمار مشکوک به کرونا در بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها بستری هستند که از این تعداد ۱۷۴ نفر به دلیل شرایط حاد بیماری در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار گرفته‌اند.

سلمانی ادامه داد: یزد جز استان‌های قرمز است و برای کاهش آمار مبتلایان و خارج شدن از وضعیت قرمز باید تمام افراد همکاری کنند و فاصله گذاری اجتماعی، ماسک زدن و ضدعفونی کردن را رعایت کنند و از حضور در اجتماعات، مراسم و دورهمی‌های خانوادگی بپرهیزند.

کد خبر 457872

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.