بررسی تبصره ویژه مشاغل آسیب‌دیده از کرونا در بودجه ۱۴۰۰

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از بررسی تبصره و ردیف بودجه ویژه مشاغل و فعالان آسیب‌دیده از کرونا خبر داد و گفت: ما عددی را برای حمایت از هنرمندان و فعالان حوزه پیشنهاد کرده‌ایم که قرار بر افزایش آن است و در صورت نهایی شدن طی هفته آینده اعلام می‌شود.

به گزارش ایمنا، علی‌اصغر مونسان در حاشیه مراسم اهدای ۶۰۰ بسته معیشتی به هنرمندان آسیب‌دیده صنایع‌دستی و آغاز سومین مرحله پویش کمک مومنانه بسیج در این وزارتخانه بیان کرد: کمک مومنانه تاثیرات مثبتی را در سراسر کشور به همراه داشته است. شرایط اقتصادی امروز کشور، سخت است و کرونا نیز باعث مضاعف شدن این سختی شده است. خیلی از شغل‌ها از بین رفته و درآمدهای آن‌ها دچار مشکل شده و مشاغل به کمک نیازمند دارند.

او با اشاره به اقدامات دولت در جریان شیوع ویروس کرونا افزود: در این ایام خوشبختانه دولت در حد توان کمک‌های خوبی را انجام داده است و بسته‌های مختلفی را در قالب‌های مختلف توزیع می‌کند. البته این اقدامات کافی نیست، چراکه افزایش قیمت‌ها زیاد بوده و خیلی‌ها شغل‌هایشان را از دست داده‌اند.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی پویش کمک مومنانه را کاری بسیار ارزشمند عنوان کرد و گفت: امروز شاهد بودیم بسیج وزارتخانه سومین مرحله آن را رقم زده‌اند تا بسته‌هایی را بین آسیب دیدگان حوزه صنایع‌دستی توزیع کنند.

مونسان تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم این کمک‌ها را به مناطق مختلف و دوردست کشور نیز توسعه دهیم تا در این مناطق نیز هنرمندان آسیب دیده مورد حمایت قرار گیرند.

او در ادامه از ارائه طرح پیشنهادی به دولت برای حمایت از مشاغل مربوط به این وزارتخانه خبر داد و گفت: امیدواریم با توجه به بودجه سال آینده که در مجموعه دولت در حال نهایی شدن است این وزارتخانه به‌خوبی دیده شود.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به پیگیری‌ها و حمایت‌های صورت گرفته در وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی اشاره کرد و افزود: قرار است تبصره ویژه‌ای برای اقشار و بخش‌های اقتصادی آسیب دیده از کرونا با ردیف بودجه مشخصی قرار داده شود که مورد قبول معاون اول رئیس‌جمهور نیز واقع شده است.

او تصریح کرد: ما عددی را پیشنهاد کرده‌ایم که قرار شد این رقم افزایش داده شود. امیدواریم طی هفته جاری این عدددر دولت نهایی شود تا ردیف بودجه و تبصره‌ای را که با حکم قانونی در بودجه قرار می‌گیرد مستقلاً برای حمایت از بخش‌های آسیب دیده از کرونا اختصاص داده شود که یکی از بخش‌های مربوط به این بودجه به حوزه‌های زیرمجموعه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مربوط می‌شود.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بیان اینکه پس از نهایی شدن طرح جزئیات این موضوع اعلام می‌شود، گفت: کلیات این طرح حمایتی از هنرمندان این عرصه در دولت مطرح شده که اگر تصویب شود در بودجه سال ۱۴۰۰ دیده می‌شود.

کد خبر 457758

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.