انتخاب و معرفی مهندس طراح معماری برای ساخت و ساز غیرحضوری شد

مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران از فراهم شدن امکان انتخاب و معرفی مهندس طراح معماری به صورت برخط از طریق کارتابل شهروندی در سامانه تهران من خبر داد.

به گزارش ایمنا، حامد سلیمی درباره امکان معرفی مهندس طراح معماری اظهار کرد: مطابق قانون نظام مهندسی ساختمان، انتخاب و معرفی مهندس طراح معماری توسط (مالک، متقاضی) صدور پروانه صورت می‌گیرد، بدین جهت در راستای فرآیند هوشمندسازی و به منظور رفاه حال شهروندان تهرانی و تسریع در امور، امکان انتخاب و معرفی مهندس طراح معمار از طریق کارتابل شهروندی مالکان در سامانه تهران من فراهم شد.

وی افزود: دیگر نیازی به مراجعه حضوری مالک نبوده و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه urban.tehran.ir و با استفاده از نام کاربری شهروندی خود اقدام به ثبت اعتراض و دفاعیه کنند.

مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران گفت: در صورتی‌که متقاضی فاقد حساب کاربری شهروندی باشد، ابتدا باید در سامانه تهران من (my.tehran.ir) ثبت نام کرده و پس از دریافت پیامک حاوی نام کاربری و رمز ورود برای ثبت تعهدنامه صیانت از نام کاربری، به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک شهر مراجعه کند.

وی تأکید کرد: بعد از تأیید تعهدنامه در دفتر خدمات الکترونیک شهر، (مالک، متقاضی) می‌تواند با مراجعه به سامانه urban.tehran.ir و ورود با نام کاربری شهروندی خود، اقدام به انتخاب مهندس طراح معماری کند.

سلیمی گردش کار صدور انواع پروانه ساختمانی را سه مرحله عنوان کرد و ادامه داد: مرحله اول، تشکیل پرونده، ثبت درخواست تا صدور نقشه، مرحله دوم، ارائه نقشه‌های معماری توسط مالک، صدور و پرداخت فیش عوارض و مرحله سوم، تکمیل مدارک و صدور پروانه است.

وی گفت: متقاضیان پروانه ساختمانی می‌توانند مهندس طراح خود را که دارای شماره امضا شهرسازی بوده و صلاحیت و ظرفیت لازم متناسب با پروانه ساختمانی مورد درخواست را دارد از طریق سامانه تهران من معرفی کرده و پس از تأیید وی، از سوی دفاتر خدمات الکترونیک شهر، مراحل تکمیلی صدور پروانه خود را به صورت برخط پیگیری کنند.

کد خبر 456964

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.