کشف پیکرهای ۸۰ شهید دفاع مقدس در ایران
عکس تزئینی است

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح امروز با حضور روی پل شهید سید محمد باقرصدر در شهر بصره عراق و با یاد کردن از شهید ابومهدی المهندس و شهدای قهرمان حشد الشعبی، آخرین وضعیت عملیات تفحص شهدا را بیان کرد.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی کمیته جستجوی مفقودین، سردار باقرزاده گفت: به دلیل شرایط حاکم بر کشور عراق مثل سایر نقاط دنیا در رابطه با شیوع ویروس کرونا، کار تفحص شهدا به مدت ۹ ماه در خاک عراق تعطیل شد و ما چند روزی است که با انتقال دستگاه‌های مهندسی از محورهای جنوب، غرب و شمالغرب، عملیات تفحص را با ۴۵ دستگاه وسیله سنگین مهندسی در خاک عراق آغاز کرده‌ایم.

وی افزود: بعضی از این دستگاه‌ها اخیراً از طریق مرز اروند رود به خاک عراق منتقل شدند و در سایر محورها نیز از طریق گذرگاه‌های رسمی، این کار انجام شد.

سردار باقرزاده در خصوص کشف پیکرهای مطهر شهدا در دوران تعطیلی عملیات کاوش در خاک عراق گفت: در مجموع در طول مدت توقف کار در خاک عراق، فعالیت‌های تفحص شهدا در خاک کشور خودمان ادامه یافت و نقاطی که قبلاً امکان تفحص نبود مورد کاوش قرار گرفت و پیکرهای مطهر ۸۰ شهید هم در داخل خاک کشور خودمان پیدا شدند.

کد خبر 456894

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.