آماده‌باش اکیپ‌های رفع آبگرفتگی در مناطق ۱۵گانه اصفهان

رییس اداره خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: در پی آماده باش تمامی اکیپ‌های رفع آبگرفتگی‌های سطحی و پاکسازی همه جوی‌ها و سپتیک‌ها هیچ گونه آبگرفتگی قابل توجهی در سطح شهر رخ نداده است.

غلامرضا ساکتی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، با اشاره به بارش‌های اخیر در اصفهان اظهار کرد: در فصل پاییز و زمستان به صورت مرتب مباحث مربوط به هواشناسی و بارش‌های احتمالی رصد می‌شود و در این راستا اکیپ‌های خدماتی در شهرداری در حالت آماده‌باش کامل هستند تا در صورت نیاز اقدام به جمع آوری آب و رفع آبگرفتگی‌های احتمالی کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه میزان بارش‌ها روز گذشته بسیار شدید نبوده است و ظرفیت ورود و خروجی آب‌های روان به سپتینگ‌ها، جوی‌ها و دریچه‌های فاضلاب در معابر شهر نامتعادل نشده است با آبگرفتگی قابل‌توجهی رو به رو نشدیم و موارد محدود نیز به سرعت رفع شد.

رئیس اداره خدمات شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه برای رفع آبگرفتگی‌های احتمالی در هر کدام از مناطق ۱۵ گانه شهر بین پنج تا هفت اکیپ همراه با کارگران خدماتی فعال شده، خاطرنشان کرد: در اتوبان‌ها و مسیرهای رینگ ترافیکی به هیچ عنوان آبگرفتگی ایجاد نشد.

وی تصریح کرد: در نتیجه اقدامات پیشگیرانه، آبگرفتگی‌های سطح شهر بسیار محدود و سطحی بود و در زیرگذرها و روگذرهای شهر، ترافیک روان است و تردد خودروها بدون مشکل در حال انجام است.

ساکتی تاکید کرد: بارش‌های معمول صرفاً آب جاری است و توسط سیستم‌های دفع آب‌های سطحی رفع می‌شود، اما آبگرفتگی وقتی رخ می‌دهد که مسیری مسدود شود، البته با توجه به حجم بارش‌ها و میزان دبی ورودی و خروجی کانال‌های دفع آب‌های سطحی، آب جاری و کم کم رفع خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای خدماتی در سطح مناطق ۱۵ گانه شهرداری برای رفع پیامدهای هرگونه حادثه احتمالی، آمادگی دارند.

کد خبر 456855

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.