آمار کرونا همدان ۱ آذر؛ ۱۳ فوتی و ۸۰ ابتلای جدید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته در منطقه تحت پوشش این دانشگاه ۸۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس بستری شده‌اند و ۱۳ مورد فوتی در این بازه زمانی در مراکز درمانی استان همدان رخ داده است.

محمد طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با بیان اینکه در خصوص آخرین آمار کلی ابتلای کرونا در استان همدان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _ شنبه یکم آذر ماه_ اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۸۰ بیمار جدید قطعی مبتلا به کرونا در استان همدان گزارش شده است.

وی افزود: مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته ۵۶۲ مورد بوده است که ۱۴۲ نفر در بخشی عادی و ۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند و حال ۵۴ نفر نیز وخیم گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون هشت هزار و ۵۶۰ نفر در استان همدان به کرونا ویروس مبتلا شدند.

طاهری با توضیح اینکه در ۲۴ ساعت گذشته در استان همدان ۱۳ نفر از مبتلایان به کرونا جان باختند، خاطرنشان کرد: تعداد فوتی‌های کرونا استان از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون به یک هزار و ۱۵۳ نفر رسیده است.

وی در خصوص آخرین وضعیت و آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان‌های استان همدان، تصریح کرد: تا کنون آخرین آمار مبتلایان به کرونا ویروس در شهرستان‌های اسدآباد ۲۶۸ نفر، بهار ۴۹۳ نفر، تویسرکان ۵۱۶ نفر، رزن ۳۱۷ نفر، درگزین ۱۴۳ نفر، فامنین ۱۵۰ نفر و کبودر آهنگ ۵۱۹ نفر بوده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان اضافه کرد: همچنین تا کنون در شهرستان ملایر یک هزار و ۶۳۲ نفر، نهاوند ۹۷۸ نفر و همدان سه هزار و ۳۱۵ نفر به کرونا مبتلا شدند و ۲۲۹ مورد مثبت بستری نیز در بیمارستان‌های همدان مربوط به افراد غیربومی است.

طاهرین با تاکید اینکه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و حضور نیافتن در اجتماعات مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا است، گفت: خواب کافی، استفاده از میوه و سبزیجات و عدم اضطراب و استرس در پیشگیری از ابتلاء به کرونا ویروس بسیار مهم است.

وی خاطرنشان کرد: پنج مرحله ضروری برای کنترل بیماری کرونا از جمله شناسایی سریع مبتلایان، جداسازی سریع، درمان سریع، پیگیری وضعیت بهبود یافتگان و دریابی مبتلایان وجود دارد و تا زمانی که این پنج اصل به درستی انجام نشود، نمی‌توانیم انتظار کاهش آمار مرگ‌ومیر بر اثر کرونا را داشته باشیم.

کد خبر 456784

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.