دژپسند: دولت نفعی از توقف کالا در گمرک نمی‌برد

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: دولت نفعی از توقف کالا در گمرک نمی‌برد، بنابراین در اظهارنظرها رعایت انصاف را بکنید.

به گزارش ایمنا، فرهاد دژپسند امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران درباره برخی ادعاها نسبت به ترخیص کالا از گمرک، اظهار کرد: دولت نفعی از توقف کالا در گمرک نمی‌برد، بنابراین در اظهارنظرها رعایت انصاف را بکنید. چنانچه کالا در گمرک بماند هم وارد کننده و هم دولت متضرر می‌شوند و در عرضه کالای ضروری با کمبود مواجه می‌شویم.

وی ادامه داد: برخی به اشتباه کالای موجود در بنادر یا پایانه‌ها را به عنوان کالای گمرکی تلقی می‌کنند در حالی که کالای گمرکی، کالای است که اظهارنامه گمرکی داشته باشد و بعد از اظهار گمرکی در سطح ترخیص طبقه‌بندی می‌شود.

وزیر امور اقتصادی گفت: کالاهایی که در بنادر و پایانه‌ها هستند به دنبال حل مشکل ثبت سفارش هستند.

دژپسند تصریح کرد: دولت، وزارتخانه‌های اقتصاد، صنعت و گمرک به دنبال این هستند که در اولین فرصت و با سرعت بالا کالا از گمرک ترخیص شود.

زمینه‌های پایداری بازار سرمایه ادامه دارد

وی درباره بازار سرمایه گفت: بازار سهام به طور طبیعی، روندی دارد که با نوع تصمیماتی که در شورای بورس اتخاذ شد و یکسری از عوامل محرک، تقاضا را به جریان انداختیم و تقویت کردیم و باید این شرایط تداوم داشته باشد.

وزیر اقتصاد اظهار کرد: آمادگی داریم در شرایطی که این پایداری ادامه یابد با عرضه اولیه‌ها ثبات مستمر را ایجاد کنیم.

دژپسند ادامه داد: از جانب دولت تمام زمینه‌های پایداری روند بازار سهام ادامه دارد.

وی گفت: امیدوارم افرادی که راجع‌به بازار سرمایه اظهارنظر می‌کنند با دقت بیشتر و رعایت جوانب این کار را انجام دهند و سهامداران دقت کنند که مباحث را تحلیل کنند و معاملات را با توجه به این مسائل انجام دهند.

وزیر اقتصاد درباره لایحه بودجه سال آینده گفت: در تدوین لایحه بودجه سعی کردیم وابستگی بودجه به نفت کمتر باشد و امیدواریم سال آینده نیز همچون امسال این روند، تداوم یابد.

دژپسند افزود: مالیات نقش محوری در بودجه خواهد داشت و تلاش می‌کنیم درآمد مالیاتی در بودجه سهم بیشتری داشته باشد اما باید شرایط اقتصادی را در نظر بگیریم.

منبع: ایرنا

کد خبر 456302

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.