مرگ ۹۱ راننده تاکسی به علت ابتلا به کرونا

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: تاکنون یک‌هزار و ۲۰۰ نفر از رانندگان تاکسی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و از این تعداد ۹۱ نفر فوت کرده‌اند.

به گزارش ایمنا، مرتضی ضامنی اظهار کرد: در پی تشدید کرونا، اجرای طرح الزام فاصله‌گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار در ناوگان تاکسیرانی شهری کشور برای رانندگان تاکسی و مسافران اجرا شد.

وی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه رانندگان تاکسی در بیشتر موارد از ماسک و دستکش استفاده می‌کنند، اما در صورتیکه از ماسک استفاده نکنند با آنها برخورد خواهد شد و توسط بازرسان تاکسیرانی و کمیته انظباطی به این تخلف رسیدگی می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در پاسخ به این سوال که این برخورد شامل چه مواردی است، گفت: رسیدگی در کمیته انظباطی از تذکر شروع می‌شود و همچنین متناسب با تخلف، این کمیته می‌تواند با تکرار آن، جرایم مالی متناسب با نظر کمیته را پیش بینی کند.

ضامنی افزود: تاکید بر این است که مسافران تاکسی نیز از ماسک استفاده کنند زیرا رانندگان تاکسی از اقشار در معرض خطر هستند و مسافران برای حفظ سلامتی خود و دیگران از ماسک استفاده کنند تا چرخه استفاده از ماسک کامل باشد و شاهد مشکلات کمتری در این خصوص باشیم.

وی افزود: به طور کلی بازرسان تاکسیرانی مکلف هستند در زمینه عملکرد رانندگان تاکسی در خدمات رسانی، نظارت و بازرسی داشته باشند و در این زمینه هم گشت‌هایی داریم که این کار را انجام می‌دهند، اما اکنون به دلیل همه گیری ویروس کرونا و مقابله با آن، تمرکز این گشت‌ها و بازرسی‌ها بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور ادامه داد: مواردی که باید رعایت شود از طریق شهرداری‌ها به رانندگان اعلام شده و در ادامه با ارائه روش‌های آموزشی و پیامکی به رانندگان تأکید خواهد شد.

ضامنی با بیان اینکه استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی مستمر خودرو از الزاماتی است که حتماً باید انجام شود، تصریح کرد: اما رانندگان تاکسی و مسافران موظف به استفاده از ماسک هستند، همچنین غربالگری به صورت مرتب در حوزه حمل و نقل عمومی در حال انجام است و در صورتی که راننده‌ای علائمی داشته باشد باید تست دهد و در صورت مثبت شدن تا زمان رفع کامل بیماری و اعلام پزشک، اجازه فعالیت نخواهد داشت.

منبع: ایرنا

کد خبر 456268

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.