آخرین وضعیت برگزاری کنسرت‌ها

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در دو هفته آینده، طبیعتاً با محدودیت‌هایی که وجود دارد، همه فعالیت‌های غیرضروری به‌کلی تعطیل است و این شامل همه فعالیت‌های هنری و سینمایی می‌شود.

به گزارش ایمنا، سیدعباس صالحی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که اگر چاپخانه‌ها تعطیل شوند شرایط برای انتشار نشریات چگونه خواهد بود، اظهار کرد: درباره محدودیت‌های دو هفته آتی، چاپخانه‌ها جز گروه یک مشاغل محسوب شدند و بنابراین فعالیت خود را خواهند داشت. طبیعتاً روزنامه‌ها و سایر مواردی که با چاپخانه‌ها سروکار دارند، مشکلی نخواهند داشت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره اخبار منتشر شده در زمینه برگزاری کنسرت‌های موسیقی تا قبل از ساعت ۱۸ تصریح کرد: در دو هفته آینده، طبیعتاً با محدودیت‌هایی که وجود دارد، کلیه فعالیت‌های غیرضروری به‌کلی تعطیل است و این شامل همه فعالیت‌های هنری و سینمایی می‌شود.

صالحی گفت: آن موضوعی که مطرح شد، مربوط به پیش از دوهفته آینده بود و سالن‌های هنری و موسیقی اگر فاصله‌ی میان افراد را برمبنای ۵۰ درصد حفظ می‌کردند، فعالیت آنان مجاز بود. وزیر ارشاد تاکید کرد: موضوع قیمت بلیت‌ها نیز متناسب با این است که موظف به افزایش فاصله‌ها بودند و در نتیجه اگر سالنی ۵۰۰ نفر گنجایش داشت، بیش از ۲۵۰ نفر را نمی‌توانست در خود جا دهد و همین موضوع بر قیمت‌ها هم تأثیر داشته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما این مشکل را در فضای سالن‌های تئاتر و سینما هم داریم که محدودیت‌های پیش‌آمده از ابتدای سال تاکنون شرایط سختی را برای عمده اصحاب فرهنگ و هنر ایجاد کرده و منجر به پرهیز مردم از حضور در چنین اماکنی شده است.

وی افزود: در این شرایط سخت البته کمک‌های دولتی تا حدی جبران‌کننده بوده است اما با جبران همه مشکلات فاصله داریم.

منبع: ایسنا

کد خبر 456223

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.