قالیباف: مجلس پیگیر عضویت در ستاد ملی کرونا است

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده مردم بافق گفت: مجلس مرده نیست و ما پیگیر هستیم تا مجلس هم عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا شود.

به گزارش ایمنا به نقل از خانه ملت، محمدرضا صباغیان بافقی، نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز -چهارشنبه ۲۸ آبانماه- مجلس در اخطاری با استناد به اصول ۷۱ و ۷۴ قانون اساسی اظهار کرد: امام (ره) فرمود که مجلس در رأس امور است و قانون اساسی نیز بر همین نکته تاکید دارد، اما امروز مجلس در رأس امور حساب نمی‌شود.

وی افزود: شورای عالی اقتصادی تصمیمات خود را می‌گیرد، دولت، مجلس را دور می‌زند، ستاد ملی کرونا برای همه تصمیم‌گیری می‌کند و حتی برای مجلس نیز تصمیم‌گیری می‌کند، در حالی که هیچ نماینده‌ای از مجلس در این ستاد عضو نیست که این بیانگر ضعف مجلس است.

نماینده مردم بافق ادامه داد: انتظار ما از ریاست مجلس این است که از جایگاه مجلس دفاع کند، چرا ستادی که حتی یک نماینده مردم در آن عضویت ندارد، برای خانه ملت تعیین تکلیف می‌کند؟

صباغیان تصریح کرد: آقای رئیس؛ خدمت مقام معظم رهبری برسانید که از مجلس چیزی جز نام و ساختمان و ۲۹۰ نماینده چیزی باقی نمانده است، چرا که ما در مقابل مردم جوابی نداریم. لازم است که تکلیف مجلس را روشن کنید.

وی خطاب به رئیس مجلس افزود: بنده اولین خواسته‌ای که هنگام رأی به شما به عنوان رئیس قوه دادم این بود که مجلس را زنده کنید در حالی که مجلس مرده است گرچه نفس می‌کشد. لذا تقاضا داریم که از مجلس دفاع کنید.

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار این نماینده اظهار کرد: الفاظی که در سخنان خود به کار بردید، الفاظ درستی نبود، اینکه مجلس مرده است یعنی چه؟ مجلس به طور حتم به وظایف قانونی خود عمل می‌کند که هیچ شکی در آن نیست.

وی افزود: اشکالاتی که در ارتباط با کرونا شما مطرح کردید در مجلس بررسی شده اما به خاطر کسالت، شما در صحن حضور نداشتید، ولی موارد مذکور بحث شده و این نقص وجود دارد و به طور حتم مجلس باید در ستاد ملی مبارزه با کرونا عضویت داشته باشد و در این راستا مکاتباتی انجام شده و این تصمیم قطعی شده و حل می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: این شکل توهین به مجلس، درست نیست.

کد خبر 456190

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.