۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۵
بهبود کیفیت هوای اصفهان

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۹۶ وضعیت قابل قبول (سالم) را نشان می دهد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز چهارشنبه - بیست و هشتم آبان - با میانگین ۹۵ در وضعیت قابل قبول (سالم) ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۹۶ وضعیت سالم را نشان می‌دهد.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۱۴، بزرگراه خرازی روی عدد ۶۴، خیابان استانداری روی عدد ۸۶، خیابان دانشگاه روی عدد ۸۲، خیابان رودکی روی عدد ۵۴ و خیابان پروین روی عدد ۱۹۶ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در خمینی شهر با میانگین ۶۰ و مبارکه با میانگین ۸۴ در وضعیت سالم و در سجزی و نجف آباد به ترتیب با میانگین ۱۴۹ و ۱۰۲ برای گروه‌های حساس ناسالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 456169

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.