آمار کرونا یزد ۲۷ آبان؛ ۱۹ فوتی و ۴۶۵ ابتلای جدید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۴۶۵ بیمار مبتلا به کرونا در استان یزد شناسایی شدند و طی این بازه زمانی ۱۹ بیمار مبتلا به کرونا در استان یزد فوت کرده‌اند.

ابراهیم سلمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با بیان اینکه در شبانه روز گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۴۶۵ بیمار مبتلا به کرونا در استان یزد شناسایی شدند، اظهار کرد: ۱۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته در استان یزد فوت کرده‌اند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۸۵ نفر از این بیماران در بیمارستان‌های استان یزد تحت درمان قرار گرفته‌اند و مابقی بیماران نیز به صورت سرپایی در منازل دوران درمان را طی می‌کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به بستری ۸۵ بیمار افزود: شش بیمار اهل شهرستان بهاباد، دو بیمار اهل شهرستان بافق، ۹ بیمار اهل شهرستان تفت، هفت بیمار اهل شهرستان خاتم، هفت بیمار اهل شهرستان مهریز، هشت بیمار اهل شهرستان میبد و ۳۱ بیمار اهل شهرستان یزد هستند.

وی با توضیح اینکه افراد باید برای قطع زنجیره انتقال ویروس از حضور در تجمعات خودداری کرده و باید در منزل بمانند، تصریح کرد: کارشناسان بهداشتی از طریق سامانه ۱۱۱ آماده پاسخگویی به سوالات و ابهامات شهروندان و چگونگی درمان بیماری کووید ۱۹ هستند و افراد باید استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را جدی بگیرند.

وی با توضیح در خصوص بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه، تصریح کرد: در حال حاضر یک هزار و ۱۱۵ بیمار مشکوک به کرونا در بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها بستری هستند که از این تعداد ۲۱۱ نفر به دلیل شرایط حاد بیماری در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار گرفته‌اند.

سلمانی ادامه داد: یزد جز استان‌های قرمز است و برای کاهش آمار مبتلایان و خارج شدن از وضعیت قرمز باید تمام افراد همکاری کنند و فاصله گذاری اجتماعی، ماسک زدن و ضدعفونی کردن را رعایت کنند و از حضور در اجتماعات، مراسم و دورهمی‌های خانوادگی بپرهیزند.

کد خبر 456141

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.