اقتصاد جهانی با رکود عمیق ناشی از کرونا روبرو است

صندوق بین‌المللی پول می‌گوید: اقتصاد جهانی با رکود عمیق ناشی از تاثیر مداوم تبعات شیوع COVID-19 روبرو است.

‌به گزارش ایمنا، اطمینان نداشتن در مورد چشم‌انداز، در کنار نیروهای طولانی مدت که پاسخ کشورها به ویروس و بهبود را تحت تأثیر قرار می‌دهند و شکل می‌بخشند همچنان ادامه دارد.

مردم در سراسر جهان تغییرات عمیقی را در زندگی خود دیده‌اند: رکود اقتصادی، بیکاری، تغییر اقلیم، فناوری و اتوماسیون مشاغل، افزایش ارزهای دیجیتال، بازگشت پایین پس‌انداز آنها و افزایش نابرابری و بدهی، در گزارش سالانه صندوق بین‌المللی پول سال ۲۰۲۰ آمده است.

کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول، در پیام مقدماتی گزارش گفت: از آنجا که جهان با بحران منحصر به فردی روبرو است، صندوق بین‌المللی پول و اعضای آن وارد عمل شده‌اند. دولت‌ها با تقریباً ۱۲ تریلیون دلار اقدامات مالی و حدود ۷.۵ تریلیون دلار اقدامات پولی، اقدامات جسورانه ای را برای نجات جان مردم و اقتصاد انجام دادند.

بسته اقدامات مورد تأیید به عنوان بخشی از سهمیه‌ای که در فوریه ۲۰۲۰ به تصویب شورای حکام رسیده است، قدرت مالی ما را حفظ می‌کند. این اقدامات شامل دو برابر شدن مقدمات جدید برای قرض گرفتن و دور جدیدی از تنظیمات استقراض دوجانبه است، که انتظار می‌رود در ژانویه ۲۰۲۱ مؤثر باشد.

گزارش سالانه صندوق بین‌المللی پول سال ۲۰۲۰ بر پاسخ COVID-19، تأثیر اقتصاد بر زندگی مردم، بدهی‌ها، تغییر اقلیم و فاین تک تمرکز دارد.

منبع: ایبِنا

کد خبر 456033

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.