نظارت فنی و مهندسی بر پروژه‌های عمرانی قم

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم گفت: در شهرداری پروژه‌های سازمان توسعه و عمران مانند پروژه‌های بخش خصوصی با دقت مورد ارزیابی و کنترل کیفیت قرار می‌گیرد.

به گزارش ایمنا، عباس حلوایی زاده با اشاره به فعال کردن سازمان توسعه و عمران شهرداری قم برای اجرای قوی پروژه‌های عمرانی در شهر، اظهار کرد: هدف سازمان توسعه و عمران اجرای پروژه و راهبری وضعیت است نه صرفاً سوددهی.

وی افزود: طبق اساسنامه سازمان توسعه و عمران هر چه سود در پروژه‌های این سازمان عاید شود برای شهرداری است و سازمان می‌تواند تجهیزات بخرد که در نهایت به نفع شهر است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با بیان اینکه در نوسانات هم این سازمان به این دلیل که با شهرداری در ارتباط است کمتر دچار ضربه می‌شود، اضافه کرد: موضوع دیگر ارتقای سطح علمی و اجرایی نیروهای فنی مهندسی شهرداری قم است.

وی افزود: سازمان تنه به تنه پیمانکاران درجه یک زده و کیفیت اجرای پروژه توسط این سازمان هیچ دست کمی از پیمانکاران پرتوان بخش خصوصی ندارد.

حلوایی زاده گفت: با وجود اینکه این سازمان متعلق به شهرداری است، اما مشاورهایی برای نظارت بر این سازمان اخذ شده تا کیفیت پروژه‌ها تضمین شود.

وی ادامه داد: تمام پروژه‌ها توسط آزمایشگاه مکانیک خاک که دولتی است به صورت کامل کنترل شده و نمونه گیری از مصالح و بستر خاک و… در پروژه‌های این سازمان مانند بخش خصوصی به روز انجام می‌شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم جا به جایی تأسیسات را یکی از مراحل سخت اجرای پروژه‌های عمرانی دانست و عنوان کرد: با وجود اینکه متولی این کار سازمان‌های دیگر هستند اما اغلب جا به جایی تأسیسات با هزینه شهرداری ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به مشکلاتی که نبود مدیریت واحد شهری برای پروژه‌های عمرانی ایجاد کرده، گفت: سیستم بودجه ریزی شرکت‌ها با شهرداری متفاوت است و این موجب عدم همراهی در اجرای پروژه‌های مشترک بین شرکت‌های خدمات‌رسان و شهرداری می‌شود.

کد خبر 456013

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.