شهرداری تهران با وزارت دفاع تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد

تفاهم‌نامه‌ای در زمینه بهره‌مندی مدیریت شهر تهران از حریم هوایی در عملیات اطفا حریق در حریم و محدوده شهری و استفاده از ظرفیت های وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح میان شهرداری تهران و وزارت دفاع به امضا شد.

به گزارش ایمنا، تفاهم نامه‌ای در زمینه بهره‌مندی مدیریت شهر تهران از حریم هوایی شهر در عملیات اطفا حریق در حریم و محدوده شهری تهران و استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های سازمان‌های تابعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح میان این وزارتخانه و شهرداری تهران امضا شد.

هدف از این تفاهم نامه استفاده از همه ظرفیت‌های دو طرف برای نجات و اطفای حریق، ارتقای تجهیزات و سامانه موجود در مدیریت شهری به خصوص سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران است.

این همکاری همچنین شامل برنامه‌ریزی و برگزاری پودمان های آموزشی و همایش‌های مشترک برای بالا بردن سطح آمادگی برای مقابله با بحران‌ها نیز می‌شود.

برای اجرای این تفاهم‌نامه که به مدت پنج سال اجرا می‌شود، کمیته مشترکی تشکیل خواهد شد که مراحل اجرایی آن را عملیاتی کند و از امروز اجرایی می‌شود.

این تفاهم نامه در ساختمان وزارت دفاع به امضای «پیروز حناچی» شهردار تهران و سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رسید و تعدادی از چهره‌های لشکری و کشوری از جمله تعدادی از مقامات وزارت دفاع و همچنین «مجتبی یزدانی» معاون خدمات شهری شهرداری تهران، «عبدالرضا گلپایگانی» معاون معماری و شهرسازی و «مهدی داوری» رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران نیز در این مراسم حضور داشتند.

پس از انعقاد این تفاهم‌نامه، شهردار تهران و وزیر دفاع در یک نشست خصوصی به منظور بررسی موضوعات مشترک میان شهرداری تهران و وزارت دفاع در زمینه‌های مختلف شرکت کردند.

کد خبر 455980

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.