آمار کرونا یزد ۲۴ آبان؛ ۲۴ فوتی و ۲۷۱ ابتلای جدید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: طی ۲۴ ساعته گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۲۷۱ بیمار مبتلا به کرونا در استان یزد شناسایی شدند و طی این بازه زمانی ۲۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان یزد فوت کرده‌اند.

ابراهیم سلمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با بیان اینکه در شبانه روز گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۲۷۱ بیمار مبتلا به کرونا در استان یزد شناسایی شدند، اظهار کرد: ۲۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته در استان یزد فوت کرده‌اند.

وی افزود: از این تعداد ۱۷۴ نفر از این بیماران در بیمارستان‌های استان یزد تحت درمان قرار گرفته‌اند و مابقی بیماران نیز به صورت سرپایی در منازل دوران درمان را طی می‌کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد با توضیح اینکه افراد باید برای قطع زنجیره انتقال ویروس از حضور در تجمعات خودداری کرده و حتی‌الامکان در منزل بمانند، تصریح کرد: کارشناسان بهداشتی از طریق سامانه ۱۱۱ آماده پاسخگویی به سوالات و ابهامات شهروندان و چگونگی درمان بیماری کووید ۱۹ هستند و افراد باید استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را جدی بگیرند.

سلمانی با توضیح در خصوص بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه، تصریح کرد: در حال حاضر یک هزار و ۱۷۹ بیمار مشکوک به کرونا در بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها بستری هستند که از این تعداد ۱۹۰ نفر به دلیل شرایط حاد بیماری در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار گرفته‌اند.

ویی ادامه داد: تعداد بیماران مبتلای سرپایی در سه شهرستان ابرکوه، خاتم و بافق افزایش داشته و شهروندان در این شهرها باید بیش از این در رعایت مسائل بهداشتی دقت داشته باشند.

کد خبر 455438

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.