احتمال تجویز و مصرف داروی فاویپیراویر در بیماران سرپایی کرونا

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، گفت: در صورت تائید کمیته علمی ستاد مبارزه با کرونا، داروی فاویپیراویر در بخش سرپایی تجویز و مصرف خواهد شد.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی سازمان غذا و دارو، سید حیدر محمدی با اشاره به اینکه هنوز ماهیت ویروس کرونا در دنیا شناسایی نشده است تا داروی مشخص و منحصری داشته باشد، اظهار کرد: داروهایی که در حال حاضر برای درمان کرونا استفاده می‌شود اغلب داروهای ضد ویروس است که از قبل هم در دسترس بوده است.

وی افزود: هنوز نمی‌توان در مورد اثربخشی قطعی دارویی اظهار نظر کرد، پس هیچ داروی قطعی برای درمان کرونا در دنیا وجود ندارد. در حال حاضر عمدتاً داروهای ضد ویروس و ضد التهابی چون رمدسیویر، کلترا و فاویپیراویر برای درمان این بیماری مطرح است که اثرگذاری نسبی داشته اما اثربخشی قطعی ندارند.

به گفته مدیرکل دارو سازمان غذا و دارو سه داروی مذکور معمولاً در فاز حاد برای بیماران تجویز و مصرف می‌شود اما احتمال دارد در صورت تائید کمیته علمی مبارزه با کرونا، داروی فاویپیراویر در بخش سرپایی نیز تجویز و مصرف شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر داروی فاویپیراویر توسط چندین شرکت دارویی در داخل کشور تولید می‌شود و مشکلی از لحاظ تأمین این دارو وجود ندارد.

کد خبر 455366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.