آمار کرونا یزد ۲۰ آبان؛ ۳۰ فوتی و ۳۰۵ ابتلای جدید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: طی ۲۴ ساعته گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۳۰۵ بیمار مبتلا به کرونا در استان یزد شناسایی شدند و طی این بازه زمانی ۳۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان یزد فوت کرده‌اند.

ابراهیم سلمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با بیان اینکه در شبانه روز گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۳۰۵ بیمار مبتلا به کرونا در استان یزد شناسایی شدند، اظهار کرد: ۳۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته در استان یزد فوت کرده‌اند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۶۰ نفر از این بیماران در بیمارستان‌های استان یزد تحت درمان قرار گرفته‌اند و ۲۴۵ بیمار نیز به صورت سرپایی در منازل دوران درمان را طی می‌کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به اینکه ۶۰ بیمار مبتلای قطعی در مراکز درمانی استان یزد بستری شده‌اند، افزود: ۳۹ بیمار اهل شهرستان یزد، یک بیمار اهل شهرستان اردکان، دو بیمار اهل خاتم، یک بیمار اهل بافق، شش بیمار اهل تفت و ۱۱ بیمار اهل میبد هستند.

وی با توضیح اینکه افراد باید برای قطع زنجیره انتقال ویروس از حضور در تجمعات خودداری کرده و حتی‌الامکان در منزل بمانند، تصریح کرد: کارشناسان بهداشتی از طریق سامانه ۱۱۱ آماده پاسخگویی به سوالات و ابهامات شهروندان و چگونگی درمان بیماری کووید ۱۹ هستند و افراد باید استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را جدی بگیرند.

کد خبر 454714

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.