بخشودگی اجاره‌بهای اماکن ورزشی دراختیار بخش خصوصی

هیات وزیران با هدف حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا با بخشودگی اجاره بهای اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان موافقت کرد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، این بخشودگی به دلیل تعطیلی و عدم انتفاع اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان که به صورت استیجاری در اختیار بخش خصوصی بوده برای ۶ ماه نخست سال جاری موافقت شده است.

در بند نخست این مصوبه آمده است: «با توجه به محدودیت‌های مقرر توسط ستاد ملی مقابله با کرونا و عدم امکان انتفاع از اماکن استیجاری به ترتیب و میزان پیش‌بینی در قرارداد اجاره و به تبع عدم تحقق دین ناشی از قرارداد اجاره وزارت ورزش و جوانان و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی می‌توانند بر پایه مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و تشخیص و احراز موضوع، حسب مورد و به تناسب همه یا بخشی از اجاره‌بهای اماکن مورد اجاره به بخش خصوصی را تا پایان شهریور سال ۱۳۹۹ دریافت نکنند.

عدم افزایش اجاره بهای این مراکز ورزشی نیز در این مصوبه مورد توجه قرار گرفته و در بند دوم آن مقرر شده است: «وزارت و شرکت یاد شده در قراردادهای اجاره اماکن واگذار شده به بخش خصوصی که تا پایان سال جاری خاتمه پیدا می‌کنند به علت مذکور در بند (۱) این تصویب نامه مجاز به تمدید قراردادهای بیش از یک سال نیز در سال جاری افزایش اجاره بها اعمال نمی‌شود.»

کد خبر 454489

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.