آمار کرونا یزد ۱۸ آبان؛ ۲۲ فوتی و ۴۵۴ ابتلای جدید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: طی ۲۴ ساعته گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۴۵۴ بیمار مبتلا به کرونا در استان یزد شناسایی شدند و طی این بازه زمانی ۲۲ بیمار مبتلا به کویید_۱۹ در استان یزد فوت کرده‌اند.

ابراهیم سلمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با بیان اینکه در شبانه روز گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۴۵۴ بیمار مبتلا به کرونا در استان یزد شناسایی شدند، اظهار کرد: ۲۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته در استان یزد فوت کرده‌اند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۱۰۷ نفر از این بیماران در بیمارستان‌های استان یزد تحت درمان قرار گرفته‌اند و مابقی بیماران نیز به صورت سرپایی در منازل دوران درمان را طی می‌کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان اینکه ۱۰۷ بیمار مبتلای قطعی در مراکز درمانی استان یزد بستری شده‌اند، افزود: ۵۲ بیمار اهل شهرستان یزد، هفت بیمار اهل شهرستان اردکان، پنج بیمار اهل تفت، ۱۵ بیمار اهل خاتم، شش بیمار اهل بافق، ۱۵ بیمار اهل میبد، شش بیمار اهل مهریز و یک بیمار اهل اشکذر هستند.

وی با توضیح اینکه افراد باید برای قطع زنجیره انتقال ویروس از حضور در تجمعات خودداری کرده و حتی‌الامکان در منزل بمانند، تصریح کرد: کارشناسان بهداشتی از طریق سامانه ۱۱۱ آماده پاسخگویی به سوالات و ابهامات شهروندان و چگونگی درمان بیماری کووید ۱۹ هستند و افراد باید استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را جدی بگیرند.

سلمانی با توضیح در خصوص بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه، تصریح کرد: در حال حاضر یک هزار و ۱۳۵ بیمار مشکوک به کرونا در بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها بستری هستند که از این تعداد ۲۰۳ نفر به دلیل شرایط حاد بیماری در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار گرفته‌اند.

کد خبر 454253

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.