شاخص کیفی هوای اصفهان به ۱۷۵ رسید

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۷۵ برای ششمین روز متوالی در وضعیت ناسالم برای عموم قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز جمعه - هفدهم آبان - با میانگین ۱۵۱ در وضعیت ناسالم برای عموم ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر برپایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۱۷۵ وضعیت ناسالم برای عموم را نشان می‌دهد.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۲۰۷، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۶۹، خیابان استانداری بدون داده، خیابان دانشگاه روی عدد ۱۷۰، خیابان رودکی روی عدد ۱۵۲ و خیابان پروین روی عدد ۱۴۴ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در شاهین شهر با میانگین ۸۵، مبارکه با میانگین ۷۷ در وضعیت سالم و در خمینی شهر، نجف آباد و سگزی به ترتیب با میانگین ۱۵۰، ۱۲۸ و ۱۱۱ ناسالم برای گروههای حساس است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 453775

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.