آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۱۵ آبان؛ ۵ فوتی و ۳۳ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری، آخرین وضعیت شیوع کرونا در این استان در ۱۵ آبان‌ماه را تشریح کرد.

مجید شیرانی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار ابتلای کرونا در این استان، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۴۴ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی استان مراجعه داشتند.

وی افزود: از این تعداد ۵۸ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۳۳ مراجعه کننده بیمارستانی با علائم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹ که در مراکز درمانی بستری شده بودند، مثبت قطعی اعلام شد.

شیرانی عنوان کرد: اکنون ۲۷۶ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۲۲۲ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری خود هستند.

وی تاکید کرد: متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته پنج مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری جدید کووید ۱۹ در استان گزارش شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به ۴۵۶ نفر رسید.

شیرانی تصریح کرد: اکنون ۴۱ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت قرار دارند.

کد خبر 453712

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.