باید شرایط برای ارائه محصولات دانش بنیان آماده شود

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان، گفت: برگزاری مسابقات مهارت مانند نماچینی آجر می‌تواند عاملی برای کم کردن فاصله بین تولید تا مصرف محصولات در چرخه اقتصادی باشد.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی دومین دوره مسابقات آزاد کشوری نماچینی آجر، علیرضا نصر اصفهانی در آئین افتتاحیه و بازدید از محل برگزاری این مسابقات، اظهار کرد: باید توجه داشت که یکی از مأموریت‌های شهرداری اصفهان صنعت ساختمان است و حضور فعالان این عرصه در یک مکان و نمایش آخرین دستاوردهایشان در کنار به اشتراک گذاشتن تجربیات می‌تواند به توسعه این صنعت در اصفهان کمک کند.

وی اضافه کرد: انبوه‌سازان می‌توانند در کنار بازدید از این نمایشگاه علاوه بر آشنایی با محصولات تولید شده جدید نحوه استفاده از آنها و مقایسه همه دستاوردهای موجود را بررسی کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به برگزاری دومین دوره مسابقات آزاد کشوری نماچینی آجر، گفت: هم به منظور رفع نیازهایی که زندگی امروز دارد و هم به دلیل تسهیل در مصرف تولیدات جدید در صنایع راه‌اندازی چنین مسابقاتی امری ضروری است.

وی تصریح کرد: صنایع خلاقیت‌ها و فناوری‌های خوبی را در تولیدات خود دارند و این در حالی است که در برخی از موارد برای فروش و استفاده از این تولیدات در بازار با مشکل مواجه می‌شوند.

نصر اصفهانی با بیان اینکه سرعت بخشیدن بین شناخت مردم و تولیدات جدید نیاز به محرک دارد، اضافه کرد: برگزاری فضاهای نمایشگاهی و به ویژه مسابقات مهارت می‌تواند در این زمینه تسهیل‌گر خوبی باشد.

وی خاطرنشان کرد: چنانچه مصرف کنندگان با تولیدات جدید و روش‌های استفاده از این تولیدات آگاهی نیابند مشکلات زیادی را برای صنایع تولیدی و به ویژه صنایع دانش بنیان نوپا ایجاد خواهد کرد. باید فاصله تولید و مصرف در کشور کم شود تا رونق اقتصادی بیشتری را شاهد باشیم.

کد خبر 453682

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.