آغاز عملیات رنگ‌آمیزی دیوارهای بندرعباس در راستای زیبایی بصری شهر

مدیر شهرداری منطقه سه بندرعباس گفت: با توجه به افزایش زیبایی بصری، اجرای نقاشی و رنگ‌آمیزی بر روی برخی از دیوارهای سطح محدوده شهرداری منطقه سه بندرعباس در دستور کار است.

مهدی رنجبری در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: به منظور زیباسازی منظر شهری دو پروژه نقاشی بر روی دیوارهای مکان عمومی پرتردد سطح این منطقه در نظر گرفته شده که یکی از آن‌ها به انجام رسیده و یک پروژه دیگر نیز در حال انجام است.

وی با در نظر گرفتن مفهوم آثار هنری و فرهنگ سازی از این طریق گفت: در طراحی و اجرای نقاشی دیواری می‌توان علاوه بر توجه به جنبه زیبایی و بصری، نقش فرهنگ سازی عمومی نیز مورد توجه قرار داشته باشد.

مدیر شهرداری منطقه سه بندرعباس با بیان اینکه نقاشی دیواری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و تأثیر خود را در جوامع بشری ثابت کرده است، افزود: ایجاد آثار هنری بر روی دیوارهای محیط شهری و دیدن رنگ‌ها با هدف زیباتر کردن سطح محدوده برای شهروندان است که در همین جهت نقاشی بر روی پست برق سه راه سازمان با مضمون تکریم از کادر درمانی استان در خصوص مقابله با ویروس منحوس کرونا با عنوان ناجیان زمین در ۱۸۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیون ریال به اتمام رسید.

وی عنوان کرد: در بلوار امام سجاد (ع) نیز با طرحی کاملاً بومی و متناسب محیط و فضای ساحلی، مجموعه‌ای از نقاشی‌ها با مضمون یک روز کاری از طلوع تا غروب زندگی روزمره صیادان و ساحل نشینان در ۲۰۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۲۷۰ میلیون ریال در دست اقدام است.
وی عنوان کرد: این نقاشی‌ها با رنگ روغن کار شده که این تکنیک ماندگاری و دوام بالایی دارد.

رنجبری تصریح کرد: تعدادی از المان‌های سطح این منطقه مانند المان دلفین و ماهی واقع در بلوار جمهوری اسلامی، اسب آبی واقع در میدان لارک و لنگر واقع در سه راه هتل هما نیز رنگ آمیزی شده است.

کد خبر 453679

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.