آمار کرونا همدان ۱۴ آبان، ۱۶ فوتی و ۱۴۰ ابتلای جدید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته در منطقه تحت پوشش این دانشگاه ۱۴۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس بستری شده‌اند و ۱۶ مورد فوتی در این بازه زمانی در مراکز درمانی استان همدان رخ داده است.

محمد طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص آخرین آمار کلی ابتلای کرونا در استان همدان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _ چهار شنبه ۱۴ آبان ماه_ اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۴۰ بیمار جدید قطعی مبتلا به کرونا در استان همدان گزارش شده که یک رکورد جدید و زنگ خطر است.

وی اضافه کرد: مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته ۸۹۵ مورد بوده است که ۱۴۳ نفر در بخشی عادی و ۱۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند و حال ۴۲ نفر نیز وخیم گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون شش هزار و ۹۴۷ نفر در استان همدان به کرونا ویروس مبتلا شده‌اند.

وی با توضیح اینکه در ۲۴ ساعت گذشته در استان همدان ۱۶ نفر از مبتلایان به کرونا جان باختند، خاطرنشان کرد: تعداد فوتی‌های کرونای استان از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون به ۹۳۲ نفر رسیده است.

طاهری در خصوص آخرین وضعیت و آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان‌های استان همدان، تصریح کرد: تا کنون آخرین آمار مبتلایان به کرونا ویروس در شهرستان‌های اسدآباد ۱۹۷ نفر، بهار ۴۱۳ نفر، تویسرکان ۴۰۴ نفر، رزن ۲۶۹ نفر، درگزین ۱۰۶ نفر، فامنین ۱۱۳ نفر و کبودر آهنگ ۴۳۰ نفر بوده است.

وی گفت: تا کنون در شهرستان ملایر یک هزار و ۳۳۹ نفر، نهاوند ۷۶۹ نفر و همدان دو هزار و ۷۱۹ نفر به کرونا مبتلا شدند و ۱۸۸ مورد مثبت بستری نیز در بیمارستان‌های همدان مربوط به افراد غیربومی است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید اینکه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و حضور نیافتن در اجتماعات مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از ابتلا به ویروس کروناست، توضیح داد: حضور در اجتماعات و دورهمی‌ها مهم‌ترین عامل ابتلا به کرونا ویروس است.

کد خبر 453527

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.