چهار ماه آینده بدترین شرایط اقتصادی برای شهرداری ها رقم می خورد

شهردار ارومیه گفت: شهرداران به عنوان مجری طرح های جامع و تفصیلی با چالش های زیادی مواجه هستند و اهمیت توجه به این طرح ها از ضرورت ها است.

به گزارش ایمنا، محمد حضرت پور در نشست هم اندیشی شهرداران استان آذربایجان غربی امروز _چهارشنبه ۱۴ آبان ماه_ در سالن کنفرانس شهرداری مرکزی ارومیه که به صورت آنلاین از طریق ویدئو کنفرانس با معاون امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی برگزار شد با پیش بینی اینکه چهار ماه آینده بدترین شرایط اقتصادی برای شهرداری‌ها رقم خواهد خورد، افزود: شهرداران به عنوان مجری طرح‌های جامع و تفصیلی با چالش‌های زیادی مواجه هستند و اهمیت توجه به این طرح‌ها از ضرورت‌ها است.

وی ادامه داد: امیدواریم معاونت امور عمرانی استانداری و مدیریت شهری با تدابیر لازم جهت رفع این مشکلات گام مؤثری بردارند تا در آینده شاهد درآمدی پایدار برای شهرداری‌ها باشیم.

شهردار ارومیه دومین بحث این نشست را ساخت و سازهای غیر مجاز عنوان کرد و ادامه داد: ۸۰ درصد از ساخت و سازهای غیرمجاز طی سالیان گذشته در کاربری‌های ممنوعه اتفاق افتاده است و در خصوص متولی کاربری چه در کاربری آموزشی چه در کاربری نظامی و چه در کاربری بهداشتی از طریق اعتبارات دولتی یک متر تملک نشده، در حالی که ما برای شهروندی که چهل سال گرفتار کاربری‌های ذکر شده است، هنوز نتوانسته ایم از اعتبارات سالانه، رقمی را پیش بینی کنیم که بتواند تملک بکند.

وی یکی دیگر از مشکلات شهری را بحث حمل و نقل عمومی عنوان کرد و افزود: امیدواریم با اتخاذ تصمیمات مناسب چون اختصاص تسهیلات بانکی جهت خرید خودروهای حوزه حمل و نقل عمومی و ماشین آلات شهرداری که کمبود آن محسوس است، کمک شایانی برای حل این مشکل انجام گیرد.

شهردار ارومیه یکی از معضلات اصلی جامعه را در شرایط فعلی، مبارزه با کرونا دانست و خاطرنشان کرد: در کنار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته ایم و با ضدعفونی کردن معابر سعی در پیشگیری و عدم شیوع این ویروس منحوس داریم.

حضرت پور اظهار امیدواری کرد: برگزاری چنین نشست‌هایی با مسئولان امور شهری و عمرانی استانداری و شهرستان‌های استان در راستای رفع مشکلات شهرداری‌های آذربایجان غربی ادامه یابد چرا که گام مؤثری در پیشبرد اهداف طرح جامع و تفصیلی است.

کد خبر 453513

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • عام 4 IR ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۴
    0 0
    ثروت شهردار ارومیه چقدر است