هوای اصفهان برای عموم مردم ناسالم است

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ۱۵۷ برای عموم مردم ناسالم است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز چهارشنبه - چهاردهم آبان - با میانگین ۱۵۴ در وضعیت ناسالم برای عموم ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۱۵۷ همچنان وضعیت ناسالم برای عموم را نشان می‌دهد.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۷۰، خیابان استانداری بدون داده، خیابان دانشگاه روی عدد ۱۶۵، خیابان رودکی روی عدد ۱۵۵، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۶۳ و خیابان پروین روی عدد ۱۳۳ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در شاهین شهر با میانگین ۷۳، مبارکه با میانگین ۹۹، نجف آباد با میانگین ۸۹، سجزی با میانگین ۸۷ در وضعیت سالم و در خمینی شهر با میانگین ۱۲۹ برای گروه‌های حساس ناسالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاه‌های پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 453440

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.