جلالی: دشمن از اقدام نظامی علیه ایران مایوس شده است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه دشمن از اقدام نظامی علیه ایران مایوس شده است گفت: آمریکا به‌دنبال جنگ علیه زیرساخت‌های حیاتی ایران است.

به گزارش ایمنا به نقل از پایداری ملی، نهمین رزمایش قطع برق و ارزیابی آماده به کاری مولدهای اضطراری با حضور سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل، محمدحسن متولی‌زاده مدیرعامل شرکت توانیر، جمعی از مدیران صنعت برق در محل مرکز پایش صنعت برق کشور برگزار شد.

جلالی، در این مراسم گفت: دشمن در تقابل با ایران اسلامی به دلیل توان بالای دفاعی و بازدارندگی و اراده قاطع که مشاهده کرد از حوزه نظامی مأیوس شده است که نقطه عطف این مسئله، انهدام پهباد جاسوسی فوق پیشرفته آمریکا در خلیج فارس بود.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها پس از ناامیدی از جبهه نظامی به دنبال جنگ علیه زیرساخت‌های حیاتی کشور رفتند تصریح کرد: در این جنگ نوین به دلیل آنکه فاعل جنگ در حوزه سایبری گمنام است این حملات بیشتر در این حوزه صورت می‌گیرد.

به گفته رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، زیرساخت‌های حیاتی ایران به دلیل رشد و توسعه سریع، گرایش به سایبری شدن پیدا کرده است. لذا حفظ این کارکردها که پیوندی حیاتی با کیفیت زیست مردم دارد منوط به پدافند سایبری و رعایت الزامات جامع پدافند غیرعامل است.

جلالی با بیان اینکه در این زمینه رویکرد ما عملیات پیشگیرانه برای رصد آسیب‌پذیری‌ها و کنترل آمادگی‌هاست، گفت: صنعت برق صنعتی مادر است و همه کارکردهای حیاتی به برق مربوط است. عدم اختلالات در زیرساخت‌های برق کشور نشان از تاب‌آوری و قوت صنعت برق کشور دارد و قابل تقدیر است.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت کنونی مولدهای اضطراری برق می‌تواند رشد بیشتری داشته باشد تا تأمین کننده برق اضطراری کشور باشد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: رزمایش‌های سایبری در حوزه برق باید به صورت منظم برگزار شود تا ضمن بررسی آسیب پذیری‌ها میزان پایداری شبکه ارتقا یابد.

در حاشیه برگزاری نهمین رزمایش سراسری مولدهای برق اضطراری، سند همکاری اجرای دستورالعمل تأمین برق اضطراری مراکز حیاتی، حساس، مهم و ضروری بین سازمان پدافند غیرعامل کشور و شرکت توانیر امضا شد.

این سند همکاری در راستای اجرای دستورالعمل تأمین برق اضطراری مراکز حیاتی، حساس، مهم و ضروری ابلاغی رئیس محترم ستاد کل نیروهای مسلح و کمیته دائمی پدافند غیرعامل کشور و بر اساس پیشنهاد شرکت توانیر با عنوان «طرح جهادی مانور آمادگی مولدهای خود تأمین» جهت ایجاد آمادگی در شرایط بحران با هدف مصون‌سازی تأمین برق اضطراری مراکز حیاتی، حساس، مهم و ضروری از سوی سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و محمد حسن متولی زاده رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توانیر به امضا رسید.

کد خبر 452726

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.