کاهش ۵۴ درصدی مسافران در ۶ ماهه نخست سال جاری

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان اصفهان از کاهش ۵۴ درصدی مسافران در نیمه اول سال جاری به نسبت مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان، علیرضا جعفری اظهار کرد: تعداد سفرهای ثبت شده در نیمه اول سال جاری معادل ۳۷ هزار و ۴۳ سفر بوده که به نسبت مدت مشابه حدود ۳۰ درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه در شش ماهه نخست سال جاری دو میلیون و ۸۷۰ هزار و ۳۳۲ نفر مسافر به اقصی نقاط ایران جا به جا شده‌اند، گفت: در شش ماهه ابتدایی سال گذشته شش میلیون و ۲۴۶ هزار و ۱۰۵ مسافر جابه‌جا شدند که کاهش بیش از ۵۴ درصدی را از خود نشان می‌دهد.

جعفری با بیان اینکه بخش حمل‌ونقل مسافر به شدت از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده است، اضافه کرد: شیوع ویروس کرونا باعث شد بازار سفرهای نورزی، اربعین و سفرهای دانشجویان از دست برود و این بخش به شدت متضرر شود.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان با اشاره به ارائه تسهیلات دولتی به بخش رانندگان و شرکت‌های حمل‌ونقل گفت: برای عبور از این شرایط نیازمند ایجاد سازوکارهای متناسب با حجم این بحران هستیم.

جعفری ادامه داد: ناوگان حمل و نقل مسافر استان اصفهان یکی از بهترین ناوگان کشور از لحاظ کیفیت و تعداد به شمار می‌آید.

وی تصریح کرد: استان اصفهان با دارا بودن ۳۱ پایانه حمل و نقل مسافر، ۱۵۳ شرکت، شعبه و نمایندگی حمل و نقل مسافر فعال، یک کانون انجمن‌های صنفی شرکت‌های مسافربری، هفت انجمن صنفی شرکت‌ها و مؤسسات حمل و نقل مسافربری و دو انجمن صنفی رانندگان مسافری جایگاه ویژه ای در سطح کشور دارد.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان تعداد ناوگان فعال در استان اصفهان را بالغ بر چهار هزار و ۷۰۰ دستگاه عنوان کرد و گفت: استان اصفهان پس از تهران و خراسان رضوی بیشترین تعداد ناوگان را در کل کشور به خود اختصاص داده است.

جعفری با اشاره به اقدامات این اداره کل درزمان شیوع کرونا اظهار کرد: بر اساس پروتکل‌های بهداشتی صادر شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی، آگاه سازی تشکل‌های صنفی، شرکت‌های حمل و نقل و رانندگان حوزه حمل و نقل کالا و مسافر در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: بازدید سرزده از پایانه‌های مسافربری و اتوبوس‌ها و همکاری با کلیه دستگاه‌های ذی ربط برای نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی از دیگر اقدامات نظارتی این اداره کل به شمار می‌آید.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان با بیان اینکه تشکل‌های صنفی مسافر به تمام تصمیمات ستاد کرونا در استان احترام گذاشته و بیشترین همکاری را برای ارائه خدمات سالم و بهداشتی حمل و نقلی به مسافران داشته‌اند، افزود: با وجود شرایط بد اقتصادی شرکت‌های حمل و نقل و رانندگان و کاهش قابل توجه درآمد آنان، پیشنهاد ارائه پک بهداشتی به جای بسته تغذیه اولین بار در استان اصفهان اعلام و اجرا شد.

جعفری فراهم آوردن بستر خدمات غیرحضوری برای کاهش مراجعات حضوری رانندگان و شرکت‌ها برای دریافت خدمات را از دیگر اقدامات انجام شده عنوان و اظهار کرد: فراهم آوردن امکان دریافت حواله لاستیک بدون مراجعه و تمدید پروانه فعالیت شرکت‌ها بدون مراجعه حضوری در دوماهه اول سال از مهمترین خدمات غیر حضوری ارائه شده به این قشر به شمار می‌آید.

کد خبر 452455

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.