هشدار هواشناسی اصفهان درباره افزایش آلودگی هوا از روز پنجشنبه

کارشناس اداره پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان گفت: آلودگی هوا روز پنجشنبه در کلانشهر اصفهان، مناطق صنعتی و مرکزی و شهرهای پرجمعیت استان افزایش می‌یابد.

حجت‌الله علی عسگریان در گفت وگو با خبرنگار ایمنا، با اشاره به استمرار سکون و پایداری هوا در روزهای پیش رو، اظهار کرد: غبار صبحگاهی و کاهش کیفیت هوا به ویژه در روز پنجشنبه در مناطق مرکزی و صنعتی اصفهان دور از انتظار نیست.

وی افزود: آسمان در سایر مناطق استان صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس اداره پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه کمینه دما در ۲۴ ساعت آینده تا دو درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد، ادامه داد: بیشینه و کمینه دمای هوای کلانشهر اصفهان در این مدت بین ۲۵ و هفت درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان است.

علی عسگریان اضافه کرد: چوپانان با دمای ۳۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و بوئین و میاندشت با دمای سه درجه سانتی‌گراد زیر صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین مناطق استان پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایمنا، اداره کل هواشناسی استان اصفهان با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به پایداری و سکون نسبی جو و کاهش کیفیت هوا از ابتدای روز پنجشنبه هشتم آبان ماه در کلانشهر اصفهان، مناطق صنعتی و مرکزی و شهرهای پرجمعیت هشدار داد.

بر اساس این اطلاعیه سکون نسبی هوا و انباشت آلاینده تا روز دوشنبه یازدهم آبان ادامه خواهد داشت و کیفیت هوا ناسالم برای گروه‌های حساس و در برخی مناطق شهری ناسالم برای عموم قرار خواهد گرفت. از این رو شهروندان به ویژه کودکان، افراد مسن و بیماران تنفسی و قلبی از تردد غیرضروری خودداری کنند.

کد خبر 451997

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.