ظلم در پرداخت حقوق حداقل‌بگیران شهرداری تهران

رئیس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تأخیر در پرداخت حقوق کارگران شهرداری گفت: باید پیمانکاران متخلف در لیست سیاه قرار گیرند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، افشین حبیب‌زاده در جلسه امروز (سه‌شنبه) شورای شهر تهران با اشاره به تأخیر در پرداخت حقوق کارگران شهرداری به شهردار تهران تذکر داد و اظهار کرد: امروز ششم آبان است و هنوز تعداد قابل توجهی از کارگران پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه عمده کارگران پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری، حداقل بگیر هستند که دریافتی آنها حدود دو میلیون است، اظهار کرد: پرداخت حقوق دو میلیون تومانی کارگران حدود دو هفته طول می‌کشد. آیا این ظلم نیست؟ چه کسی مسئول رسیدگی به این امر است؟ این کارگران تحت امر شهرداری هستند که خانواده دارند و اجاره خانه پرداخت می‌کنند.

رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه با توجه به گرانی‌ها خرید یک وعده مایحتاج عادی حداقل یک میلیون تومان هزینه ماهانه دارد، تصریح کرد: چگونه می‌توان تصور کرد کارگری که هم باید اجاره خانه بدهد و هم مایحتاج خانواده خود را تأمین کند با تأخیر حقوق دریافت کند؟

وی با تاکید بر اینکه با پیمانکارانی که سر موعد حقوق کارگران را پرداخت نمی‌کنند باید برخورد شده و در لیست سیاه قرار گیرند، گفت: حقوق کارگران نهایت باید در اول هر ماه پرداخت شود که اگر این امر رعایت نشود به شخصه از آن پیمانکاران شکایت خواهم کرد.

حبیب‌زاده به وضعیت نیروهای شهربان و حریم‌بان نیز اشاره کرد و گفت: این نیروها که قراردادشان از شرکت هادیان به قرارداد با شرکت‌های پیمانکاری تبدیل شده است به شدت در تنگنا هستند که حقوق آنها در حوزه دستمزد، بیمه و مسائل بهداشتی رعایت نمی‌شود و اساساً رها شده‌اند.

رئیس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تماس‌های مکرر نیروهای شهربان و حریم‌بان اظهار کرد: اگر حواسمان به این افراد نباشد پس نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که خدمات خوبی از آنها دریافت کنیم البته این افراد به وظایف خود به خوبی عمل می‌کنند ولی این هم حدی دارد.

کد خبر 451973

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.