لزوم تشکیل ارتش بهداشت و درمان

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران از پیشنهاد نمایندگان تهران برای تشکیل ارتش بهداشت و درمان در راستای مقابله با کرونا خبر داد.

علی خضریان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص نشست روز گذشته -۵ آبانماه ۱۳۹۹- مجمع نمایندگان استان تهران در خصوص بررسی آخرین وضعیت شیوع بیماری کووید -۱۹ در تهران اظهار کرد: نشست مجمع نمایندگان استان تهران، روز گذشته در خصوص بررسی آخرین وضعیت شیوع بیماری کوید -۱۹ در تهران و هم اندیشی برای استفاده از توان مجلس در جهت کنترل شیوع ویروس کرونا با حضور اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی، رئیس پلیس تهران بزرگ، برخی اعضای شورای شهر تهران و معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران برگزار گردید.

وی در ادامه با اشاره به تصمیم نمایندگان استان تهران مبنی بر لزوم افزایش تعامل و ارتباط با ستاد ملی مبارزه با کرونا تهران، افزود: فلسفه تشکیل جلسه امروز این بود که بتوانیم با پیشنهادات و همفکری مسئولان استان تهران برای کاهش آثار مخرب بیماری کرونا و کنترل این ویروس گام مؤثری برداشته شود.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در ادامه گفت: نمایندگان استان تهران ضمن تشکر از مسئولان بهداشتی کشور، به اهمیت ایجاد تشکیل ارتش بهداشت و درمان اشاره کردند. در آینده ارتش‌ها با ابزارهای نظامی به ارتش‌های سایبری تبدیل خواهند شد و یقیناً در آینده جنگ‌ها به سمت پرتوی، شیمیایی، ویروسی و اختلال در تغذیه خواهند رفت؛ از این رو وجود ارتش بهداشت و درمان از اهمیت ویژه برخوردار خواهد بود.

خضریان تصریح کرد: در پایان جلسه کمیته‌ای متشکل از سه نماینده استان تهران آقایان عبدالحسین روح‌الامینی، اقبال شاکری و خانم زهره الهیان، رئیس پلیس تهران بزرگ، رؤسای دانشگاه علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی، رئیس شورای شهر و شهردار تهران، استاندار تهران جهت پیگیری موضوعات مطرح شده در این جلسه تشکیل گردید تا در راستای پیگیری مسائل و مشکلات بهداشتی و درمانی استان تهران، اعتبارات مورد نیاز در لایحه بودجه ۱۴۰۰ لحاظ گردد.

کد خبر 451925

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.