تشکیل کمیته بررسی دلایل افزایش گوشت قرمز/ دام زنده قاچاق می شود

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان با اشاره به افزایش قیمت گوشت قرمز گفت: در برخی از استان ها دام زنده قاچاق می شود.

به گزارش ایمنا، عباس تابش در مورد افزایش قیمت گوشت قرمز، گفت: در برخی استان‌ها قاچاق دام زنده انجام می‌شود لذا امروز کمیته‌ای در ستاد تنظیم بازار تشکیل شد تا موضوع افزایش قیمت گوشت قرمز و دلایل آن مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: قیمت گوشت قرمز تابع عرضه و تقاضا است و این کالای مصرفی قیمت گذاری نمی‌شود.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان با اشاره به اینکه مشکل تأمین روغن خام به دلیل مشکلات تأمین ارز است، افزود: مقدار زیادی روغن خام در گمرکات موجود است که امیدواریم با تأمین ارز مورد نیاز آن این محصولات از گمرکات ترخیص شود.

وی با اشاره به جلسه ستاد تنظیم بازار، بیان داشت: در جلسه امروز موضوع جدیت بانک مرکزی در تأمین ارز این محموله‌های روغن خام وارداتی مورد بررسی قرار گرفت.

تابش بیان داشت: در حال حاضر کالاهای اساسی به صورت اعتباری از گمرکات ترخیص می‌شود که امیدواریم با رفع ممنوعیت واردات برنج قیمت این کالا نیز تعدیل شود.

وی در مورد بهره برداری از سامانه جامع انبارها گفت: از روز شنبه هفته آینده به صورت برخط ورود و خروج کالاها از انبارها کنترل می‌شود لذا براساس بارنامه‌هایی که از سامانه راهداری به ما می‌رسد مراکز پرتردد را شناسایی و براساس حساب کاربری این انبارها میزان ورودی و خروجی آن‌ها را رصد می‌کنیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۵۲۰ هزار مرکز نگهداری کالا در سامانه انبارها موجود است، بیان داشت: بازرسان می‌توانند به صورت هدفمند به انبارهایی که از شفافیت لازم برخوردار نیستند مراجعه کنند و در صورت بروز تخلف پرونده به را به تعزیرات ارسال و از احتکار و گران فروشی جلوگیری کنند.

منبع: فارس

کد خبر 451908

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.