رحمانی فضلی: دفاع از حاکمیت، قدرت، امنیت و منافع ملی یک اصل است

وزیر کشور گفت: دفاع از حاکمیت، قدرت، امنیت و منافع ملی یک اصل است و همه ملت ایران رکن اساسی قدرت ملی هستند.

به گزارش ایمنا، عبدالرضا رحمانی‌فضلی روز دوشنبه در نشست ویدئو کنفرانسی کمیته پدافند غیرعامل وزارت کشور با استانداران و رؤسای شورای پدافند غیرعامل استان‌ها اظهار کرد: دفاع از حاکمیت، قدرت، امنیت و منافع ملی یک اصل است و این را همه قوانین پذیرفتند و وظیفه ما هم به عنوان یک جزئی از حاکمیت‌های ملی جهانی همان است که از کشورمان در مقابل هر نوع اقدام و عملی که منافع ملی ما را به خطر بیندازد دفاع کنیم و به قول مقام معظم رهبری مصون نگه داریم.

وی افزود: این جز واجبات حاکمیتی است و هر چقدر ما در این زمینه خدایی نکرده در عمل کوتاهی یا سهل‌انگاری کنیم یا نادیده بگیریم در مقابل خسارت‌های بسیار زیادی که به ما وارد خواهد آمد، نمی‌توانیم در درگاه خداوند متعال و ملت ایران و شهدا و امام پاسخگو باشیم.

وزیر کشور ادامه داد: ما نباید این موضوع را به عنوان یک موضوع رسمی و یک وظیفه سازمانی تلقی کنیم هر چند بخشی از وظایف سازمانی و رسمی ما این هست، ولی این موضوع باید به عنوان یک مسئله حیاتی مهمی که در هر کاری و در هر زمانی و مکانی و موضوعی باید ملکه ذهن ما باشد.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: ما باید ذهنمان را به گونه‌ای تربیت کنیم که هر اقدامی که در کشور انجام می‌دهیم اعم از خرد و کلان، شاید در سلسله مراتب و مراتب بودن مسئله تفاوت‌هایی قائل شویم ولی در اصل توجه فرقی نمی‌کند که موضوع بزرگ یا کوچک است، مکان آن مرز یا داخل کشور است، باید ملکه ذهن ما باشد.

وی تصریح کرد: تصور این است که مساله مربوط به نیروی نظامی، انتظامی و امنیتی و نیروهای مشابه آن است، اینگونه نیست بلکه همه ملت ایران رکن اساسی قدرت ملی هستند و به همان میزان باید اهمیت و محوریت ملت ایران در پدافند غیرعامل تعریف و جانمایی شود، مسئولیت واگذار شود، آموزش‌های لازم داده و فرهنگ عمومی ترویج شود.

وزیر کشور افزود: همه ما که به عنوان بخشی از حاکمیت، مسئولیت پدافند غیرعامل بر عهده ما است، وظیفه‌مان سازماندهی، آماده‌سازی، آموزش، مهیا کردن شرایط و مقتضیات است اما نقش اصلی را همه مردم باید ایفا کنند و ما باید این را به عنوان یک اصل در جریان آن باشیم و پیگیری کنیم.

کد خبر 451797

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.