نسرین ستوده با رئیس سازمان زندانها گفت و گو کرد

رئیس سازمان زندان ها و دبیر ستاد حقوق بشر در بازدید از زندان زنان با بسیاری از مددجویان از جمله «نسرین ستوده» و «کایلی مور گیلبرت»(اتباع بیگانه)، به گفت وگوی رو در رو پرداخته و سخنان این افراد را شنیدند و درخصوص اجابت برخی خواسته‌های آنها دستورات فوری صادر شد.

به گزارش ایمنا به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، محمدمهدی حاج محمدی، رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور و علی باقری‌کنی دبیر ستاد حقوق بشر به مدت هفت ساعته از زندان زنان بازدید کردند.

باقری کنی ضمن ابراز رضایت از اقدامات انجام شده برای بهبود کیفی این ندامتگاه و افزایش رضایت مددجویان گفت: نخبگان جامعه، به ویژه حوزویان و دانشگاهیان، مسئولیتی بزرگ در قبال باز اجتماعی کردن زندانیان دارند.

وی ادامه داد: تعامل با زندانی و شرایط نگهداری وی نباید بر اساس جرم او تنظیم شود؛ ملاک و معیار باید بازگشت فرد به هنجارهای زندگی معمول جامعه یا به عبارت دیگر باز اجتماعی شدن او باشد.

دبیر ستاد حقوق بشر با تاکید بر اینکه هدف از آفرینش انسان طی کردن مسیر تکامل است، گفت: هدف از مجازات حبس، محدود و محصور کردن فردی است که به دلایلی از مسیر تکامل منحرف شده یا عاملی برای انحراف سایرین است تا آن شخص با دریافت کمک و راهنمایی لازم به مسیر درست بازگردد و هر زمان که این هدف به درستی محقق شود، زندانی باید به آغوش جامعه بازگردانده شود.

باقری کنی با تاکید بر اینکه زنان، بیش از آنکه عامل باشند، قربانی آسیب‌های اجتماعی هستند، افزود: طبیعت ذاتی و سرشت خلقت زنان اقتضا می‌کند که نباید زندان، نخستین گزینه مجازات برای کسانی باشد که می‌توانند مؤثرترین عامل تربیت و نگاهبان سلامت روحی، روانی و جسمانی خانواده و جامعه باشند.

کد خبر 451556

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.