آمار کرونا استان فارس سوم آبان؛ ۱۵ فوتی و ۱۵۰۵ ابتلای جدید

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز آخرین آمار مبتلایان، بهبود یافتگان و فوتی‌های مبتلا به کرونا در سوم آبان ماه را تشریح کرد.

عبدالرسول همتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی کرونا در استان فارس در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز –شنبه سوم آبان ماه، اظهار کرد: با شناسایی هزار و ۵۰۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان فارس تعداد کل مبتلایان این ویروس از آغاز شیوع کرونا به از ۷۶ هزار و ۴۷۵ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵ نفر در استان فارس بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده است، افزود: با احتساب این آمار مجموع جان باختگان مبتلایان به کووید ۱۹ در استان از ابتدا تاکنون به یک هزار و ۲۷۱ نفر رسید.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به آمار کلی بهبودیافتگان کرونا در استان فارس، تصریح کرد: تاکنون ۶۴ هزار و ۲۴۳ نفر در این استان با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده یا از قرنطینه خانگی خارج شده‌اند.

وی با بیان اینکه در وضعیت کنونی یک هزار و ۱۶۵ بیمار مشکوک و دارای علامت کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند، ادامه داد: از این تعداد ۱۶۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

همتی اظهار کرد: تاکنون ۳۴۴ هزار و ۹۷۸ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در استان فارس انجام شده است.

وی روند آمار مبتلایان کرونا در استان فارس را نگران کننده خواند و افزود: از مردم درخواست می‌شود تا به نحو جدی‌تری در امر رعایت بهداشت به عنوان یک مسئولیت اجتماعی سهیم شوند.

به گزارش ایمنا، در آخرین آمار و اطلاعات اعلامی بیماری کرونا از سوی وزارت بهداشت استان فارس هم اکنون در وضعیت نارنجی (پرخطر) بیماری قرار دارد.

کد خبر 451545

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.