واعظی: آلمان از شرکای سنتی تجاری و اقتصادی ایران است

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به زمینه‌های متعدد همکاری تهران-برلین در بخش‌های مختلف سیاسی، تجاری و انسان‌دوستانه، گفت: آلمان یکی از شرکای سنتی تجاری و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران بوده و تهران از گسترش همکاری‌های مشترک استقبال می‌کند.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور، محمود واعظی، عصر سه‌شنبه در دیدار «هانس اودو موتسل» سفیر جمهوری فدرال آلمان در تهران با اشاره به خروج آمریکا از برجام، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در صورتی به تعهدات خود در برجام پایبند است که طرف‌های مقابل هم به آنچه تعهد کرده‌اند، متعهد باشند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به مشارکت آلمان در مذاکرات هسته‌ای، تصریح کرد: با اقدامات مخرب و کارشکنی‌های آمریکا حفظ برجام از شکل‌گیری آن سخت‌تر شد و کشورهای باقیمانده در برجام در تعامل با یکدیگر و حمایت جامعه جهانی این توافق بین‌المللی را حفظ کردند.

واعظی گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد در صورت پایبندی طرف‌های برجام به تعهدات این توافق‌نامه، به تعهدات برجامی خود بازگردد.

وی همچنین با اشاره به بحران‌های متعدد خاورمیانه بر ضرورت اتخاذ روش‌های گفت‌وگو و مذاکره و راه‌حل‌های بدون جنگ برای حل مشکلات و اختلافات تاکید کرد.

هانس اودو موتسل، سفیر جمهوری فدرال آلمان در تهران نیز در این دیدار با اشاره به تاریخ و فرهنگ غنی و نقش پررنگ جمهوری اسلامی ایران در منطقه، گفت‌وگوی میان فرهنگ‌ها و کشورها را بسیار مهم توصیف کرده و ابراز امیدواری کرد که در زمان حضور خود در تهران، مناسبات دو کشور گسترش یابد.

وی با اشاره به مشکلات منطقه، گفت‌وگو را گامی مؤثر برای برون رفت از چالش‌های موجود دانست.

کد خبر 450991

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.