آمار کرونا آذربایجان غربی ۲۹ مهرماه ؛ ۲۴ فوتی و بیش از ۳۰۰ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی آخرین آمار مبتلایان، بهبود یافتگان و فوتی‌های مبتلا به کرونا در ۲۹ مهر ماه را تشریح کرد.

جواد آقازاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی ابتلای کرونا در استان آذربایجان غربی در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز -سه‌شنبه ۲۹ مهرماه- اظهار کرد: در این مدت زمان بیش از ۳۰۰ بیمار قطعی و مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های آذربایجان غربی بستری شدند.

وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته، ۲۴ نفر در استان آذربایجان غربی بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند، افزود: با احتساب این آمار مجموع جان باختگان مبتلایان به کووید ۱۹ در استان از ابتدا تاکنون به هزار و ۴۵۲ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان با اشاره به بستری یک هزار و ۲۴۵ بیمار با سندرم حاد تنفسی در بیمارستان‌های آذربایجان غربی افزود: از این تعداد ۶۹۳ مورد به عنوان موارد مشکوک ابتلاء به ویروس کرونا شناخته می‌شوند.

آقازاده با بیان اینکه هم اکنون ۲۲۹ بیمار مشکوک و قطعی مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های آذربایجان غربی بستری هستند، تصریح کرد: از این تعداد ۷۰ بیمار با دستگاه تنفسی ونتیلاتور در حال پشت سر گذاشتن روند درمان خود هستند.

به گزارش ایمنا، طی آخرین آمار و اطلاعات از سوی وزارت بهداشت، استان آذربایجان غربی هم اکنون در وضعیت قرمز بیماری قرار دارد.

کد خبر 450935

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.