اصلاحیه بودجه ۹۹ شهرداری تهران تا پایان سال

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران گفت: با حکم شهردار تهران فرآیند تدوین بودجه ۱۴۰۰ شهرداری تهران به‌زودی آغاز خواهد شد و در کنار این اقدام، اصلاحیه بودجه ۱۳۹۹ هم از سوی شهرداری تهران تا پایان امسال به شورای شهر ارائه می شود.

به گزارش ایمنا، حامد مظاهریان با اشاره به ارائه متمم و یا اصلاحیه بودجه از سوی شهرداری به شورای شهر اظهار کرد: بر اساس آن چیزی که وظیفه است، شهرداری تهران باید بودجه سال ۱۴۰۰ را تا آخر دی ۱۳۹۹ به شورای شهر ارائه کند و بنابراین فرآیند تدوین بودجه در همین هفته با دستورالعملی که شهردار تهران ابلاغ خواهد کرد، آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه در این شرایط فرآیند تدوین بودجه سال آینده با مشارکت صاحب‌نظران بیرون و داخل شهرداری تهیه خواهد شد، گفت: امسال نیازی به متمم بودجه نیست، اما در پایان سال اصلاحیه بودجه خواهیم داشت، همان‌طور که مشخص است فرق معناداری میان متمم و اصلاحیه وجود دارد و برای پایان سال یک اصلاحیه بودجه از سوی شهرداری به شورای شهر ارائه خواهد شد.

معاون شهردار تهران درباره جزئیات اصلاحیه بودجه خاطرنشان کرد: اصلاحیه بیشتر درباره ردیف‌های هزینه‌ای در بودجه است که بیش از آن چیزی که مصوب شده، افزایش پیداکرده است. مثلاً در هزینه پرسنلی این اتفاق رخ داده است؛ به این دلیل که دولت حقوق پایه را افزایش داد و بنابراین شهرداری بیشتر از آن چیزی که شورای شهر در بودجه مصوب کرده به دلیل مصوبه دولت، پرداخت صورت گرفته است.

وی ادامه داد: قسمت‌هایی از درآمدها حاصل نشده است در واقع این موارد کار حسابداری و بودجه‌ای است که در قالب اصلاحیه می‌گنجد و به شورای شهر برای تصویب ارائه خواهد شد.

منبع: ایسنا

کد خبر 450847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.