مالیات افزایش می‌یابد تا حقوق کارگران عقب نیفتد

سرپرست شهرداری حمیدیه گفت: با پیگیری که از طریق مسئولان استانی و شهری انجام شد این قول به شهرداری حمیدیه داده شده تا از این ماه میزان مالیات بر ارزش افزوده افزایش یابد تا پرداخت مطالبات پرسنل و کارگردان شهرداری حمیدیه بدون مشکل انجام شود.

به گزارش ایمنا، مهدی ربیعی در خصوص پرداخت نشدن مطالبات کارگران معترض شهرداری حمیدیه، اظهار کرد: کارگرانی که روز گذشته نسبت به پرداخت نشدن مطالباتشان معترض بودند از کارگران پیمانکاران خدمات شهری، فضای سبز و حراست شهرداری هستند که از خرداد سال ۹۷ به دلیل حضور نداشتن پیمانکار بدون قرارداد در حال همکاری با شهرداری هستند.

وی افزود: نحوه پرداخت حقوق این کارگران به واسطه حکمی است که از سوی اداره کار صادر می‌شود و چند ماهی هست اداره کار نیز رسیدگی به شکایت آنها را به تعویق انداخته است.

سرپرست شهرداری حمیدیه گفت: آخرین احکام صادره برای این کارگران مربوط به شهریور تا آبان سال ۹۸ بوده که حقوق و مطالبات این احکام به طور کامل و مبلغی به صورت علی‌الحساب تا صدور احکام جدید پرداخت شده است.

ربیعی ادامه داد: مشکل اساسی در پرداخت نشدن مطالبات کارگران، درآمد شهرداری است که به علت نبود منابع درآمدی پایدار و وابستگی شهرداری حمیدیه همانند سایر شهرداری‌های شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر به واریز مالیات بر ارزش افزوده است که متأسفانه با کاهش میزان واریزی پرداخت حقوق و بیمه پرسنل با مشکل مواجه شده است.

مهدی ربیعی تصریح کرد: با پیگیری که از طریق مسئولان استانی و شهری انجام شد این قول به شهرداری حمیدیه داده شده تا از این ماه میزان مالیات بر ارزش افزوده افزایش یابد تا پرداخت مطالبات پرسنل و کارگردان شهرداری حمیدیه بدون مشکل انجام شود.

کد خبر 450671

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.