هیئت امنا، شیوه مصرف منابع صندوق توسعه ملی را تعیین می‌کند

رییس دفتر رییس‌جمهوری گفت: مقام معظم رهبری ضرورت استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای بیماری کووید۱۹ را تایید فرمودند و نحوه و محل مصرف این منابع بر اساس سیاست هیئت امنای صندوق و طبق مقررات مصوب صورت می‌گیرد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، واعظی افزود: تاکنون معادل ریالی بخشی از اعتبار تخصیصی از منابع صندوق توسعه ملی برای مبارزه با بیماری کرونا پرداخت شده است و با دستور رئیس‌جمهور طی دو هفته آینده ۱۰ هزار میلیارد تومان دیگر پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه بهره‌گیری از منابع صندوق توسعه ملی ساز و کار ویژه خود را دارد، تصریح کرد: ضرورت استفاده از این منابع با مجوز رهبر معظم انقلاب یا تصویب مجلس شورای اسلامی در بودجه سالانه تخصیص داده و بر اساس سیاست هیأت امنای صندوق و طبق مقررات مصوب هزینه می‌شود.

رئیس دفتر رئیس جمهوری ضمن قدردانی مجدد از موافقت مقام معظم رهبری با برداشت از منابع صندوق توسعه ملی برای مقابله و مدیریت عوارض ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور گفت: در پی موافقت مقام معظم رهبری و ابلاغ رئیس جمهوری، نحوه و محل مصرف، طبق چارچوبی که درخواست شده، انجام گرفته است.

واعظی افزود: در این مدت بانک مرکزی معادل ریالی بخشی از اعتبار تخصیصی را پرداخت کرده است و با دستور رئیس‌جمهوری طی دو هفته آینده مبلغ ۱۰ هزار میلیارد تومان دیگر پرداخت خواهد شد.

رئیس دفتر رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: رئیس جمهوری هجدهم فروردین ۹۹ با قدردانی از موافقت رهبر معظم انقلاب با درخواست برداشت مبلغ یک میلیارد یورو از منابع صندوق توسعه ملی برای مقابله و مدیریت عوارض ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور، دستورات لازم را برای تأمین نیازهای ضروری در این عرصه صادر کرد.

کد خبر 450515

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.