۷ سوال از وزیر امور خارجه اعلام وصول شد

عضو هیئت رئیسه مجلس ۷ سوال نمایندگان از وزیر امور خارجه را اعلام وصول کرد.

به گزارش ایمنا به نقل از خانه ملت، سید محسن دهنوی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ،۲۷ مهرماه) مجلس شورای اسلامی موارد اعلام وصولی را به شرح زیر قرائت کرد:

- سوال ملی علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان از وزیر امور خارجه در خصوص علت عدم اقدام قاطع در مقابل قطعنامه شورای حکام.

- سوال ملی علیرضا سلیمی و تعداد دیگری از نمایندگان از وزیر امور خارجه در خصوص علت عدم موضع مناسب در مقابل زیاده‌خواهی‌های برخی کشورهای اروپایی و نیز علت مذاکره با آمریکا خارج از چارچوب برجام.

- سوال ملی محمدحسن آصفری نماینده اراک و کمیجان و خنداب از وزیر امور خارجه در خصوص علت وارونه جلوه دادن مذاکرات و ارائه گزارش غلط به مردم.

- سوال ملی علیرضا سلیمی از وزیر امور خارجه در خصوص علت عدم اقدام متناظر با طرف‌های مقابل ایران در برجام.

- سوال ملی جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات از وزیر امور خارجه در خصوص علت اعلام کد مذاکره با آمریکا پس از شهادت سردار سلیمانی.

- سوال ملی محمدحسن آصفری از وزیر امور خارجه در خصوص علت عدم اقدام وزارت امور خارجه جهت فعال شدن سفارتخانه‌ها برای جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی.

- سوال ملی جواد کریمی قدوسی از وزیر امور خارجه در خصوص مواضع مطرح شده در جلسه مورخ ۱۵/‏۰۴/‏۹۹‬ و ایجاد تنش در صحن علنی.

- سوال ملی زهره الهیان نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و تعداد دیگری از نمایندگان از وزیر امور خارجه در خصوص علت عدم اقدام جدی وزارت امور خارجه جهت آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران در کشورهای مختلف.

همچنین طرح‌های زیر به صورت عادی اعلام وصول شد:

- طرح ممنوعیت صدور و تمدید هر نوع پروانه اشتغال برای شاغلین یا بازنشستگان.

- طرح اصلاح قانون نحوه اجرای اصل ۹۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۲۵/۸/۶۵.

- طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری.

- طرح مبارزه با جرایم اقتصادی.

کد خبر 450400

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.