پایان تحریم تسلیحاتی ایران شکست بزرگی برای آمریکاست

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: انقضای محدودیت تسلیحاتی شکستی برای دولت کم خردآمریکا است که با وجود اقدام غیر قانونی در فعال کردن اسنب بک شکست خورد و این یک دستاورد برای ملت ایران است.

به گزارش ایمنا به نقل از خانه ملت، محمد باقر قالیباف در جلسه علنی امروز- یکشنبه – مجلس با تبریک حلول ماه مبارک ربیع‌الاول، گفت: در روزهای اخیر میهمان مردم سیستان و بلوچستان بودم، در جای جای این استان محرومیت مشهود است و با اینکه این استان سرشار از منابع خدادادی است و ظرفیت‌های زیادی برای تولید سرمایه دارد، اما محرومیت موج می‌زند.

وی به مساله تورم و گرانی اشاره کرد و افزود: امروزه گرانی افسار گسیخته مساله همه مردم است. این روزها درد دل‌های همه مردم را چه در سیستان و بلوچستان و چه در عزاداری‌ها شنیدم. حرف اصلی مردم نجیب یک چیز بود و همه می‌گفتند فکری به حال گرانی‌ها کنید و همه به نوعی گلایه‌مند بودند.

رئیس مجلس ادامه داد: این یک واقعیت تلخ است که قیمت لجام‌گسیخته کالاهای اساسی زندگی مردم را تلخ کرده است. کارگران و معلمان نمی‌توانند سبد خرید خود را پر کنند. کارگران روزمزد شرمنده زن و فرزندان خود هستند.

قالیباف با اشاره به سو مدیریت‌ها در کشور گفت: سو مدیریت‌ها باعث شده که مردم احساس بی‌پناهی کنند. امروز هر مسؤولی فراتر از مسؤولیت خود باید برای کنترل گرانی‌ها دست به کار شود. هر کاری که یک مسؤول می‌تواند باید برای کاهش تورم‌ها انجام دهد.

وی با بیان اینکه مسؤولین در این شرایط سخت باید در کنار مردم باشند، گفت: امروز همه بدانند که بگو مگوهای سیاسی برای مردم آب و نان نخواهد شد. همه مسؤولین از ظرفیت‌ها کشور برای کاهش گرانی‌ها استفاده کنند.

رئیس مجلس افزود: مشکل اصلی ما تمرکز نداشتن تصمیم گیران است. نداشتن اراده واقعی برای حل مسائل از چالش‌های عمده امروز کشور است. هیچکس نباید بر طبل اختلافات بکوبد و هر آنچه برای خدمت به کشور است قدم بردارد. زمانی ما قوی می‌شویم که زن محروم بلوچ قدرتمند شود و کسی از تحصیل محروم نباشد کشور. ملت زمانی قوی خواهد شد که کسی با حسرت به قفسه‌های فروشگاه‌ها برای خرید کالاهای اساسی نگاه نکند.

طرح حمایت معیشتی مجلس برای کاهش فشارهای وارده بر مردم است

قالیباف با بیان اینکه وظیفه مجلس ریل گذاری و نظارت است، افزود: مجلس یازدهم در کنار اصلاحات ساختاری مانند اصلاح ساختار بودجه و قانون گذاری برای ایجاد ساختار مناسب برای بهبود اقتصاد کشور تلاش می‌کند با استفاده از ظرفیت‌های نظارتی و با پیگیری و جلسات متعدد با وزرا و در اسرع کنترل ارز و بهبود تلاش کند و برای جلوگیری از کوچک شدن سفره مردم در کوتاه مدت در تلاش است با طرح‌های نظیر حمایت معیشتی برای تأمین کالاهای اساسی فشارهای وارده بر مردم را کم کند. این طرح با نظر نمایندگان محترم با قید فوریت در حال تصویب است و امیدواریم مسئولین اجرایی کشور شرایط مردم را درک کرده و با قید فوریت این قانون را اجرایی کنند.

پایان تحریم تسلیحاتی ایران شکست بزرگی برای دولت کم خرد آمریکاست

وی با اشاره به رفع محدودیت تحریم‌های تسلیحاتی ایران گفت: انقضای محدودیت تسلیحاتی در قطعنامه ۲۲۳۱ است که موعد امروز فرا می‌رسد و این موضوع شکستی برای دولت کم خرد آمریکا است که با وجود اقدام غیر قانونی در فعال کردن اسنپ‌بک شکست خورد و این یک دستاورد برای ملت ایران است و باید گام‌های مهمی در واکنش قبال فشارهای آمریکا و فروش و خرید سلاح انجام پذیرد.

رئیس مجلس اظهار کرد: ما روزهای مهمی را در پیش داریم و لازمه عبور موفق از این مسیر حرکت دقیق پشت سر رهبر انقلاب تلاش همه جانبه برای حل مشکلات مردم و رصد مدوام دشمنان نباید آدرس غلط به دشمن دهیم و نباید طمع دشمن را برای تحریم دشمن زیاد کنیم و حل مسائل مردم را به صورت ملموس دنبال کنیم.

کد خبر 450360

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.