قیمت گوجه فرنگی کاهش می‌یابد

رییس اتحادیه بارفروشان از کاهش قیمت گوجه فرنگی در روزهای آینده خبر داد.

به گزارش ایمنا، در روزهای اخیر بازار صیفی جات دچار نوسان شد و برخی اقلام مانند گوجه فرنگی و زنجبیل با افزایش قیمت همراه شدند؛ به طوری که قیمت گوجه فرنگی در خرده فروشی‌های سطح شهر تهران در کمتر از یک هفته از ۴,۵۰۰ تومان به بیش از ۹,۰۰۰ تومان رسید و زنجبیل نیز بر اساس گزارش‌ها تا کیلویی ۱۰۰ هزار تومان هم فروخته شد. افزایش قیمتی که رئیس اتحادیه بار فروشان علت آن را در مورد گوجه فرنگی باز شدن صادرات و آسیب دیدن برخی محصولات و در مورد زنجبیل نیز نوسانات نرخ ارز اعلام کرد.

مصطفی دارایی نژاد در پاسخ به این سوال که چرا قیمت گوجه فرنگی در روزهای اخیر افزایش یافته است به ایسنا گفت: به علت بارندگی، برخی از محصولات گوجه فرنگی آسیب دید و همچنین به دلیل تعطیلات، گوجه فرنگی از مبدا کمتر بارگیری شد. از طرفی صادرات هم صورت گرفت و تمام این عوامل باعث افزایش قیمت گوجه فرنگی شد.

وی ادامه داد: از هفته‌های آینده قیمت گوجه فرنگی متعادل می‌شود و به کیلویی پنج تا شش هزار تومان خواهد رسید زیرا بار فراوان است و گوجه فرنگی‌های جنوب و تاکستان نیز آماده ورود به بازار است.

رئیس اتحادیه بارفروشان اضافه کرد: زنجبیل نیز کالای وارداتی است و در داخل تولید نمی‌شود؛ بنابراین نوسانات قیمت آن به نوسانات نرخ ارز باز می‌گردد.

کد خبر 450300

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.