۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
هوای اصفهان در وضعیت نارنجی

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان با میانگین ساعتی ۱۲۶ برای گروه های حساس ناسالم (نارنجی) است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز شنبه - بیست و ششم مهر - با میانگین ۱۰۶ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۱۲۶ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۴۴، خیابان استانداری روی عدد ۱۰۳، خیابان دانشگاه روی عدد ۱۰۳، خیابان رودکی روی عدد ۱۲۰، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۴۲ و خیابان پروین روی عدد ۱۵۳ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در شاهین شهر با میانگین ۵۵، مبارکه با میانگین ۶۹ و نجف آباد با میانگین ۶۶، سگزی با میانگین ۹۹ در وضعیت سالم و در خمینی شهر با میانگین ۱۰۸ ناسالم برای گروه‌های حساس است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 450232

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.