بازماندگان از تحصیل برای بازگشت به مدرسه شناسایی می‌شوند

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برای اولین بار آمار کلاس اولی‌ها را در تابستان و قبل از شروع سال تحصیلی از ثبت احوال گرفتیم که استان‌ها از آن استفاده خوبی کردند، گفت: در حال حاضر مشغول کار بر روی این موضوع و تطبیق دادن آمارها هستیم تا بتوانیم بازمانده‌ها را شناسایی کنیم.

به گزارش ایمنا، رضوان حکیم زاده در خصوص آخرین اقدامات انجام شده پیرامون شناسایی و بازگشت کودکان بازمانده از تحصیل به مدرسه، اظهار کرد: خوشبختانه تفاهم نامه‌ای امضا شده بود و نمایندگان دستگاه‌های مربوط در این تفاهم در جلسات مربوط شرکت کردند. امسال همکاری‌های خوبی شکل گرفته و کمیته در همه استان‌ها با حضور دستگاه‌های مربوط تشکیل شده و در حال فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه برای اولین بار آمار کلاس اولی‌ها را در تابستان و قبل از شروع سال تحصیلی از ثبت احوال گرفتیم که استان‌ها از آن استفاده خوبی کردند، افزود: در حال حاضر مشغول کار بر روی این موضوع و تطبیق دادن آمارها هستیم تا بتوانیم هرچه زودتر بازمانده‌ها را شناسایی کنیم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره اقدامات وزارت رفاه برای شناسایی کودکان بازمانده، تصریح کرد: اگر وزارت رفاه اسامی بازمانده‌ها را داشته باشد و پیگیری کند به نظر می‌رسد برای رفع موانع جذب می‌تواند کمک مؤثری باشد.

حکیم زاده به ایسنا گفت: با توجه به وضعیت ثبت نام در دوره ابتدایی و ریزش احتمالی آمار با توجه به شیوع کرونا اتفاقاً به نسبت سال گذشته در پایه اول افزایش ثبت نام داشتیم. در کل دوره ابتدایی نیز افزایش ثبت نام داشتیم که البته نرخ ناخالص است. به نسبت موالید شش سال تمام نیز افزایش ثبت نام داشتیم اما چون اینها نرخ خالص است، با تطبیق نهایی آمار ثبت نام شده با موالید می‌توانیم شمار دقیق کودکان بازمانده را نیز استخراج کنیم.

کد خبر 450212

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.