تعطیلی آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری اصفهان

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان از تداوم تعطیلی آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان اصفهان تا ابتدای هفته آینده به دلیل ادامه شیوع بیماری کرونا خبر داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان؛ فریدون اله‌یاری گفت: متأسفانه با توجه به این‌که اکثر شهرستان‌های استان اصفهان در وضعیت قرمز به سر می‌برند، هم‌اکنون در اوج مرحله دوم شیوع بیماری کرونا در استان هستیم، مطابق با مصوبات جدید ستاد مبارزه با بیماری کرونا استان، بیش از ۵۰۰ جاذبه تاریخی و گردشگری در اختیار این اداره کل در ۲۴ شهرستان تا روز ۲۷ مهرماه و پایان ایام رحلت رسول اکرم (ص) و ایام شهادت امام حسن مجتبی (ع) تعطیل است.

او افزود: همکاران بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری به‌صورت روزانه در محل کار خود در سراسر استان حاضر هستند و در صورت تأیید ستاد مبارزه با بیماری کرونا، بناها و جاذبه‌های گردشگری استان از هفته آینده بازگشایی می‌شود.

در استان اصفهان بیش از ۲۲ هزار اثر تاریخی شناسایی شده است، از این تعداد در طی ۵ سال گذشته با تمهیدات اندیشیده شده، ۵۰۰ بنا و مجموعه تاریخی و گردشگری به منظور بازدید گردشگران آماده سازی شده است.

کد خبر 449923

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.