راه‌اندازی ۵ اتوبوس سیار خدمت‌رسانی به کودکان کار

سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از راه اندازی پنج اتوبوس سیار ارائه خدمات به کودکان کار و در معرض آسیب خبر داد.

به گزارش ایمنا، سید مالک حسینی در مورد راه اندازی مراکز سیار ارائه خدمات به کودکان کار و خیابان و در معرض آسیب، گفت: بررسی‌ها نشان داده که بعضاً کودکان کار و خانواده‌هایشان بنا به دلایل مختلف همچون دوری راه، تعلل زمانی و یا حتی ترس تمایلی به دریافت خدمات ندارند.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر گروه‌های زیادی در زمینه کمک به کودکان کار فعال شده و توانستند خدمات مؤثری به کودکان ارائه کنند، اما بازهم افرادی هستند که بنا به دلایلی نمی‌توانند از این خدمات بهره ببرند، افزود: بر همین اساس در برنامه‌ریزی‌های سازمان خدمات اجتماعی به مدلی رسیدیم که بر اساس آن ما به عنوان مددکاران اجتماعی به سراغ کودکان کار برویم و به آنها خدمات آموزشی، بهداشتی و.. ارائه دهیم.

سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران اظهار کرد: در راستای تحقق این برنامه، در بودجه سال ۹۹ این سازمان مبلغ پنج میلیارد تومان برای راه اندازی مراکز سیار خدمات دهی به کودکان کار در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: بعد از بررسی‌های مختلف سرانجام به این نتیجه رسیدیم که برای تحقق مدل مراکز سیار، می‌توانیم از اتوبوس استفاده کنیم چراکه هم متحرک است و هم فضای کافی برای ارائه خدمات مورد نظر سازمان را دارد.

حسینی با بیان اینکه این مراکز سیار باید فضایی برای ارائه خدمات آموزشی، مددکاری، بهداشتی و… داشته باشد، افزود: بر همین اساس طی فراخوانی از طراحان خواسته ایم تا طرح‌های پیشنهادی خود را ارسال کنند تا بتوانیم مراکز سیار خود را بر اساس آن طراحی کنیم که هنوز مهلت این فراخوان به اتمام نرسیده است.

کد خبر 449800

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.